| Autor: redakcja6

Zakaz importu drobiu i jaj do UE z zachodniej Jordanii

Komisja Europejska podjęła ostatnio decyzje o wprowadzeniu zakazu importu drobiu i jaj z Zachodniego Brzegu Jordanu – poinformowała FAMMU/FAPA.

Zakaz importu drobiu i jaj do UE z zachodniej Jordanii
Unia Europejska przekazała izraelskiemu ministrowi rolnictwa, że nie uznaje nadzoru weterynaryjnego w stosunku do Zachodniego Brzegu Jordanii, który jest okupowany przez Izrael od 1967 roku.
 
Produkcja drobiu i jaj w tamtejszym terenie ma tylko 5% udział w całkowitym rynku Izraela.
 
Jak podaje FAMMU/FAPA, izraelskie władze są zaskoczone nową dyrektywą Unii i wyjaśniają, że nadzór weterynaryjny na wspomnianym terenie nie różni się od nadzoru, jaki ma miejsce w pozostałej części kraju. Izraelczycy uważają także, że jest on zgodny z międzynarodowymi standardami.
 
Niemniej, według unijnych przedstawicieli, nowa dyrektywa jest zgodna z wytycznymi z lipca 2013 roku, wprowadzonymi w życie w styczniu bieżącego roku. Według tych wytycznych, handel i współpraca z organizacjami i firmami położonymi na Zachodnim Wybrzeżu Jordanu są zabronione.
 
W odpowiedzi na decyzję UE, izraelski rząd zapowiedział wprowadzenie programu o wartości 14,5 mld USD w celu rozwoju handlu i współpracy z krajami Ameryki Łacińskiej i dywersyfikacji powiązań handlowych z zagranicą.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!