Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wzrost cen na rynku kurcząt brojlerów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak wynika z danych MRiRW, średnia cena żywca w okresie wcześniejszych 5 tygodni zwiększyła...

Jak wynika z danych MRiRW, średnia cena żywca w okresie wcześniejszych 5 tygodni zwiększyła się o 5% - 0,19 zł/kg.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Ceny drobiu w Polsce


W opinii analityków Banku BGŻ aktualnie wzrosty są nieco wyższe niż obserwowane w tym samym czasie w ostatnich pięciu latach, kiedy to ceny zwiększały się średnio o 0,13 zł/kg. W efekcie cena żywca drobiowego ukształtowała się w granicy 4,02 zł/kg (11-17.08.2014), przez co jest na najwyższym poziomie cen odnotowanych w bieżącym roku.

Eksport drobiu z Polski
 

Niemniej jednak, czynnikiem wspierającym wzrost cen jest korzystna sytuacja w eksporcie. Jak wynika z danych MRiRW, w pierwszej połowie tego roku eksport nieprzetworzonego mięsa drobiowego zwiększył się w skali roku o 15% do 330,5 tys. ton. Tak spora zwyżka nastąpiła przede wszystkim na skutek 17% wzrostu sprzedaży nieprzetworzonego mięsa drobiowego na rynku UE. Utrzymuje się także stałe zainteresowanie na polski drób na rynkach pozaunijnych. W pierwszej połowie 2014 roku kontyngent eksportu wzrósł o 14% w ujęciu rocznym.

Rentowność produkcji brojlerów
 

Poza tym poprawiła się rentowność produkcji brojlerów. Aktualne ceny żywca są o 4% mniejsze w obrębie roku, chociaż równocześnie odnotowano spore zniżki cen paszy grower/finisher. Według MRiRW w lipcu 2014 roku tonę paszy grower/finisher sprzedawano średnio za 1377 zł, a więc o 144 zł/t mniej niż przed rokiem.
 
W wyniku czego, w lipcu tego roku za kg żywca brojlera można było otrzymać 2,8 kg paszy grower/finsiher, przy czym dla porównania rok wcześniej ta relacja była na poziomie 2,67.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski
 • Luty przyniósł jeszcze większy import rzepaku i oleju rzepakowego do Polski

  W styczniu i lutym tego roku zaimportowano do Polski 151.428 ton rzepaku (w tym 62.155 ton w styczniu), głównie z Czech, Słowacji i Rumunii. Jest to wynik prawie dwukrotnie większy niż przed rokiem.
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Produkcja i handel drobiem
 • Produkcja i handel drobiem

  Zakłady przemysłu drobiarskiego zatrudniające 50 i więcej stałych pracowników, w lutym 2018 r. wyprodukowały 194 tys. t mięsa drobiowego, a więc to mniej o 10% niż przed miesiącem i o 1% niż...
 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl