Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Wzrost eksportu ukraińskiego drobiu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Największy na Ukrainie producent drobiu – holding MHP (Mironiwskij Chliboprodukt) sprzedał w...

Największy na Ukrainie producent drobiu – holding MHP (Mironiwskij Chliboprodukt) sprzedał w pierwszym kwartale br. 123,9 tys. ton mięsa drobiu, a więc o 15% więcej niż w analogicznym czasie przed rokiem.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Cena jednostkowa sprzedaży zwiększyła się o 15% do 31,52 UAH/kg. Ceny drobiu na rynku ukraińskim poszybowały w tym czasie w górę o 12%. Wartość jednostkowa wywozu wzrosła o 11% za sprawą zmiany strategii wysyłki, zwłaszcza struktury towarowej i reorientacji na bardziej intratne rynku zbytu.
 
Zdaniem FAMMU/FAPA, wolumen eksportu wzrósł w pierwszym kwartale br. o 60% do 49,2 tys. ton, a sprzedaż na rynek krajowy zmalała o 2% do 74,8 tys. ton. Wywóz stanowił w tym czasie 40% całkowitej sprzedaży MHP. Zwiększyły się przede wszystkim dostawy na Bliski Wschód, które stanowiły prawie jedną czwartą całkowitego wywozu. Wyższa była także sprzedaż do UE - 21% udziału i do Afryki Północnej - 14%. Produkcja drobiu przez MHP w pierwszym kwartale br. obniżyła się o 1% do 141,9 tys. ton ze względu na wiekszą produkcję mniejszych tuszek brojlerów na eksport.
 
MHP planuje w tym roku otwarcie drugiego zakładu przetwórczego w UE, prawdopodobnie na Słowacji. Pierwszy zakład drobiarski MHP w krajach UE został uruchomiony w Holandii, a jego moce przerobowe wynoszą 1,5 tys. ton rocznie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!
 • XXIV Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie już w ten weekend!

  Setki wystawców z kraju oraz zagranicy, blisko 1000 wspaniałych okazów zwierząt, udział w licznych pokazach, konkursach, a także spotkaniach edukacyjnych - tego może się spodziewać każdy, kto...
 • play Za nami łódzka FERMA 2018
 • Za nami łódzka FERMA 2018

  W miniony weekend, tj. 17-18 lutego br. po raz kolejny na terenie Hali Expo i MOSiR, odbyły się XVIII Międzynarodowe Targi FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowe Targi FERMA Świń i Drobiu.
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu
 • Już w ten weekend FERMA Bydła Świń i Drobiu

  Już w najbliższy weekend, tj. od 16 do 18 lutego bieżącego roku, Łódź stanie się stolicą kolejnych edycji, bo już XVIII Międzynarodowych Targów FERMA Bydła oraz XXI Międzynarodowych...
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)
 • Ceny żywca wołowego, wieprzowego i drobiowego (8.04.2018)

  W dniach od 2 do 8 kwietnia 2018 w stosunku do notowań sprzed tygodnia zaobserwowano spadek cen żywca wołowego i kurcząt brojlerów, a także stabilizację cen żywca wieprzowego oraz wzrost cen...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl