| Autor: mikolaj

Bezumowne użytkowanie. ANR nie chce zrezygnować z opłat

Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się z prośbą do Agencji Nieruchomości Rolnych o umożliwienie wojewódzkim izbom opiniowania wniosków o umorzenie opłat za bezumowne użytkowanie działek.

Bezumowne użytkowanie. ANR nie chce zrezygnować z opłat

Bezumowne użytkowanie działek

Jak podkreśla Izba Rolnicza w Opolu, Izby już wcześniej wystąpiły o to do ANR, lecz otrzymały odmowną odpowiedź. Agencja twierdzi, że w obecnej sytuacji nie może odstąpić od naliczania i dochodzenia należności z tytułu bezumownego użytkowania niewielkich działek z zasobu ANR.

Izby wojewódzkie – uzasadnia KRIR – mające najlepszą wiedzę dotycząca poszczególnych przypadków bezumownego użytkowania gruntów, opiniując takie wnioski, gwarantują rzetelność i przejrzystość całego procesu, a także dysponują najlepsza wiedzą w terenie nt. użytkujących grunty.


Przedstawiając powyższą propozycję, Zarząd KRIR zwrócił się o pozytywne rozpatrzenie wniosku samorządu rolniczego i umożliwienie izbom rolniczym włączenie się w rozwiązywanie tego – budzącego wiele kontrowersji w środowisku rolniczym – problemu.

 

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!