Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Jesteś w: Wiadomości rolnicze » Ryby

O Wspólnej Polityce Rybołówstwa w MRiRW

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Wspólna Polityka Rybołówstwa była tematem wczorajszej konferencji prasowej sekretarza stanu w...

Wspólna Polityka Rybołówstwa była tematem wczorajszej konferencji prasowej sekretarza stanu w MRiRW Kazimierza Plocke. Konferencję zorganizowano w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku, a uczestniczyli w niej także, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski oraz europoseł Jarosław Wałęsa.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


– Środki finansowe przeznaczone na PO RYBY 2007-2013 to ponad 4 mld zł, z czego 75% to wkład z unijnego budżetu, a 25% to krajowy. Jest to druga, co do wysokości alokacja w Unii Europejskiej, zaraz po Hiszpanii – przypomniał wiceminister Plocke i dodał, że zrealizowano już płatności w wysokości 3,32 mld zł. Poinformował, że tylko w województwie pomorskim wypłacono 1,1 mld zł.

– Tutaj najwięcej środków, ponad 346 mln zł, trafiło do rybaków w ramach pomocy publicznej z tytułu zaprzestania działalności połowowej. Zrealizowanych zostało także 113 inwestycji w portach rybackich i przystaniach – dodał sekretarz stanu.

Program Operacyjny „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” (PO RYBY 2007-2013), opracowany na podstawie rozporządzenia Rady nr 1198/2006 z dnia 27 lipca 2006 r., w sprawie Europejskiego Funduszu Rybackiego, został zatwierdzony w dniu 16 października 2008 r., decyzją Komisji Europejskiej. Ogólnym celem PO RYBY 2007-2013 jest stworzenie, poprzez zrównoważoną eksploatację zasobów, konkurencyjnego, nowoczesnego i dynamicznego sektora rybackiego zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju polskiego sektora rybackiego. Program ten stał się nie tylko instrumentem, lecz przede wszystkim motorem rozwoju, bowiem obecnie europejskie rybołówstwo musi stawić czoła wielu wyzwaniom i zagrożeniom, a wybór kierunków ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia opłacalności pracującym w tym sektorze, a także zapewnienia przyszłości regionów zajmujących się rybołówstwem.

Szczegółowe cele PO RYBY 2007-2013 to:
 • poprawa konkurencyjności i zrównoważenia podstawowego sektora rybackiego,
 • zwiększenie i rozwój potencjału rynkowego sektora rybackiego,
 • propagowanie zrównoważonego rozwoju oraz poprawa jakości życia i stanu środowiska na obszarach rybackich,
 • wdrożenie skutecznego sposobu zarządzania i kontroli PO RYBY 2007-2013 oraz poprawa ogólnego potencjału administracyjnego do wdrażania Wspólnej Polityki Rybackiej.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2 3

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
 • Powrót gęsiny na polskie stoły
 • Powrót gęsiny na polskie stoły

  Ogólnopolską kampanię promującą gęsinę pod hasłem "Na świętego Marcina najlepsza gęsina" na rynku polskim wszczął region kujawsko-pomorski, któremu firmują Instytut Zootechniki w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl