| Autor: redakcja1

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu

W dniach 16-22 lipca bieżącego roku wzrosła cena kukurydzy, jęczmienia paszowego i pszenicy konsumpcyjnej.

Krajowe ceny zbóż w punktach skupu
W tym czasie za pszenicę konsumpcyjną w punktach skupu płacono 957 złotych za tonę, co daje 2,6 procentową zwyżkę w stosunku do wcześniejszego tygodnia. Natomiast miesięcznym i rocznym zestawieniu to 4 procentowy wzrost.
 
W omawianym okresie spadła cena żyta konsumpcyjnego o 2,5 procenta osiągając przy tym poziom 845 złotych za tonę. W porównaniu ze stawkami z poprzedniego miesiąca jest to mniej o 7 procent, a wobec zeszłego roku to 12 procentowy wzrost.
 
Z kolei jęczmień paszowy podrożał i to o 5,9 procenta, czyli do 877 złotych za tonę. Jest to 4 procentowy wzrost wobec miesiąca wcześniejszego. To również 20 procentowa zwyżka w rozliczeniu rocznym.
 
W analizowanym okresie za kukurydzę trzeba było zapłacić o 3,5 procenta więcej niż tydzień wcześniej, czyli 920 złotych za tonę. Porównując z miesiącem poprzednim to więcej o 4 procent, a w rocznym rozliczeniu to 4 procentowy spadek.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!