Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
180 cm w 2 miesiące? Przycięte wiosną Oxytree rosną jak na drożdżach!

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Szybko rosnące drzewa tlenowe Oxytree, które trafiły na polskie plantacje w zeszłym roku,...

Szybko rosnące drzewa tlenowe Oxytree, które trafiły na polskie plantacje w zeszłym roku, powinny zostać przycięte wiosną po to, aby ich przyrosty były jeszcze lepsze – mówi Specjalista ds. Upraw firmy Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rekomendowany przez eksperta zabieg ma nie tylko stymulować drzewa do szybszego wzrostu, ale i wzmocnić je przed nadchodzącą zimą. Jak rosną przycięte w maju Oxytree? Pracownicy firmy sprawdzili to osobiście odwiedzając plantacje w całej Polsce.

 
Plantacja Oxytree w miejscowości Moczydły położona na terenie województwa zachodniopomorskiego to jedno z miejsc, w które udali się eksperci Oxytree. 1-hektarowa plantacja powstała w 2016 roku, a w maju 2017 roku, zgodnie z zaleceniami dystrybutora sadzonek, wszystkie posadzone na niej Oxytree zostały przycięte. Wzmocnione drzewa po dwóch miesiącach od przycięcia osiągnęły imponujący wzrost – od 1 do 1,6 m wysokości, a ich zdrowe, zielone liście i grube pędy świadczą o tym, że drzewa rozwijają się prawidłowo i są odpowiednio odżywione.

 
Kolejną z plantacji, którą mieli przyjemność odwiedzić eksperci Oxytree była plantacja w Śliwakowie w województwie śląskim. Założona w 2016 roku plantacja śmiało może zostać nazwana wzorcową – niespełna 2-hektarowy, dobrze nasłoneczniony, piaszczysty obszar stwarza doskonałe warunki do uprawy Oxytree. I w tym przypadku wiosenne cięcie Oxytree zaowocowało pięknymi, dorodnymi drzewami o wielkich, rozłożystych liściach, których wysokość dochodzi nawet do 180 cm!
 
Na czym polega sukces właścicieli rocznych Oxytree? Wspomniane cięcie powinno odbywać się rok po posadzeniu Oxytree, najlepiej po ustąpieniu przymrozków, czyli około 15 maja. Cięcie pod skosem, na wysokości 5 cm powyżej powierzchni gruntu stymuluje drzewo, które rośnie szybciej i wzmacnia się w oczekiwaniu na chłodniejsze dni. Z pozostawionego po cięciu miejsca zaczynają wyrastać pędy – należy wówczas wybrać ten, który jest najmocniejszy i prowadzić go, usuwając jednocześnie odrosty boczne i wilki. Dzięki temu cała energia niezbędna do rozwoju skumuluje się w wybranym pędzie, czego efektem będzie prawidłowy rozwój i szybki wzrost Oxytree.
 
Efekty cięcia można zobaczyć w nagraniach udostępnianych na stronie firmy Oxytree Soutions Poland Sp. z o.o., a sadzonki Oxytree zamawiać tylko do końca lipca.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Poznaj Oxytree podczas Targów Agrotech w Kielcach
 • Poznaj Oxytree podczas Targów Agrotech w Kielcach

  Tym razem o szybko rosnącym drzewie będą mieli okazję usłyszeć mieszkańcy wschodniej części Polski. 16 marca startują Targi Agrotech, na których nie może zabraknąć Oxytree.
 • Oxytree w Twoim ogrodzie jeszcze tego lata!
 • Oxytree w Twoim ogrodzie jeszcze tego lata!

  Chciałbyś mieć w swoim ogrodzie wyjątkowe drzewo, które zdumiewa niezwykle szybkim wzrostem, zachwyca pięknymi fioletowo-białymi kwiatami i okazałymi liśćmi, a przy okazji produkuje nawet 10...
 • play Drzewo tlenowe, a uprawa
 • Drzewo tlenowe, a uprawa

  Plantatorzy w pełni zachwalają sadzonki drzewek firmy Oxytree solutions Polska. Drzewka te bardzo szybko rosną i mają dobrej jakości drewno. Drzewo tlenowe, a uprawa. Zobaczcie.
 • play Ponad 600 ha plantacji Oxytree w Polsce
 • Ponad 600 ha plantacji Oxytree w Polsce

  W niemal każdej części kraju znajduje się łącznie 600 ha plantacji, na których rośnie już ponad 300 tys. drzew Oxytree.
 • play Wstępne rozmowy do kontraktacji uzyskanego drewna z poletek
 • Wstępne rozmowy do kontraktacji uzyskanego drewna z poletek

  Firma Oxtree solutions Polska przede wszystkim sprzedaje sadzonki, chociaż gwarantuje też kontraktacje pozyskanego drewna z plantacji na własny użytek.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl