| Autor: oxytree

180 cm w 2 miesiące? Przycięte wiosną Oxytree rosną jak na drożdżach!

Szybko rosnące drzewa tlenowe Oxytree, które trafiły na polskie plantacje w zeszłym roku, powinny zostać przycięte wiosną po to, aby ich przyrosty były jeszcze lepsze – mówi Specjalista ds. Upraw firmy Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o.

180 cm w 2 miesiące? Przycięte wiosną Oxytree rosną jak na drożdżach!
Rekomendowany przez eksperta zabieg ma nie tylko stymulować drzewa do szybszego wzrostu, ale i wzmocnić je przed nadchodzącą zimą. Jak rosną przycięte w maju Oxytree? Pracownicy firmy sprawdzili to osobiście odwiedzając plantacje w całej Polsce.

 
Plantacja Oxytree w miejscowości Moczydły położona na terenie województwa zachodniopomorskiego to jedno z miejsc, w które udali się eksperci Oxytree. 1-hektarowa plantacja powstała w 2016 roku, a w maju 2017 roku, zgodnie z zaleceniami dystrybutora sadzonek, wszystkie posadzone na niej Oxytree zostały przycięte. Wzmocnione drzewa po dwóch miesiącach od przycięcia osiągnęły imponujący wzrost – od 1 do 1,6 m wysokości, a ich zdrowe, zielone liście i grube pędy świadczą o tym, że drzewa rozwijają się prawidłowo i są odpowiednio odżywione.

 
Kolejną z plantacji, którą mieli przyjemność odwiedzić eksperci Oxytree była plantacja w Śliwakowie w województwie śląskim. Założona w 2016 roku plantacja śmiało może zostać nazwana wzorcową – niespełna 2-hektarowy, dobrze nasłoneczniony, piaszczysty obszar stwarza doskonałe warunki do uprawy Oxytree. I w tym przypadku wiosenne cięcie Oxytree zaowocowało pięknymi, dorodnymi drzewami o wielkich, rozłożystych liściach, których wysokość dochodzi nawet do 180 cm!
 
Na czym polega sukces właścicieli rocznych Oxytree? Wspomniane cięcie powinno odbywać się rok po posadzeniu Oxytree, najlepiej po ustąpieniu przymrozków, czyli około 15 maja. Cięcie pod skosem, na wysokości 5 cm powyżej powierzchni gruntu stymuluje drzewo, które rośnie szybciej i wzmacnia się w oczekiwaniu na chłodniejsze dni. Z pozostawionego po cięciu miejsca zaczynają wyrastać pędy – należy wówczas wybrać ten, który jest najmocniejszy i prowadzić go, usuwając jednocześnie odrosty boczne i wilki. Dzięki temu cała energia niezbędna do rozwoju skumuluje się w wybranym pędzie, czego efektem będzie prawidłowy rozwój i szybki wzrost Oxytree.
 
Efekty cięcia można zobaczyć w nagraniach udostępnianych na stronie firmy Oxytree Soutions Poland Sp. z o.o., a sadzonki Oxytree zamawiać tylko do końca lipca.


Tagi:
źródło: