| Autor: redakcja12

Tak wyglądają straty po huraganie stulecia...

Do połowy 2019 r. potrwa sprzątanie po huraganie, który zniszczył w połowie sierpnia lasy w 25 nadleśnictwach. Podczas konferencji dyrektor generalny LP Konrad Tomaszewski podsumował prace związane z uprzątaniem terenów spustoszonych przez silny wiatr.

Tak wyglądają straty po huraganie stulecia...
Tylko w tym roku likwidacja skutków klęski po huraganie, który zniszczył niemal 80 tys. ha lasów, będzie kosztowała Lasy Państwowe 350 mln zł. 
 
Dyrektor generalny Konrad Tomaszewski podczas konferencji poinformował, że prace związane z uprzątaniem są prowadzone zgodnie z planem.
 
- Zbliżamy się do 15 - 20 procent uporządkowania zniszczonego terenu, przy czym zniszczenia obejmują prawie 10 milionów metrów sześciennych powalonych i połamanych drzew - powiedział.
 
Dyrektor generalny LP zapowiedział, że do końca tego roku planowane jest uprzątnięcie 30 proc. zniszczonego terenu i pozyskanie ponad 2,5 mln m3 drewna.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!