Kolejne 6 działań z PROW 2014-2020

Utrzymujemy wysokie tempo wdrażania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – poinformował minister Marek Sawicki podczas konferencji prasowej, która odbyła się w gospodarstwie rolnym Leszka Wesołowskiego w Trojanowie.

Kolejne 6 działań z PROW 2014-2020

PROW 2014-2020

Minister rolnictwa podpisał 6 rozporządzeń, które pozwalają na uruchomienie kolejnych działań.
  1. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Restrukturyzacja małych gospodarstw”
  2. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty oraz zwrotu pomocy finansowej na operacje typu „Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych”
  3. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach OSN”
  4. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji”
  5. w sprawie szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania szkoleń i szkoleń uzupełniających oraz przeprowadzania egzaminów i egzaminów uzupełniających
  6. w sprawie szczegółowych warunków i trybu udzielania zaliczek w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.
- Z punktu widzenia rolników, najważniejsze, najbardziej oczekiwane jest chyba rozporządzenie dotyczące restrukturyzacji gospodarstw – stwierdził szef resortu dodając, że – w tym działaniu rolnicy będą mogli otrzymać bezzwrotną pomoc w wysokości 60 tysięcy złotych bez wkładu własnego.

Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!