Libańskie służby fitosanitarne w Polsce

Podsekretarz Stanu Zofia Szalczyk spotkała się z delegacją służb fitosanitarnych Republiki Libańskiej, która odwiedziła Polskę w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych.

Libańskie służby fitosanitarne w Polsce
Minister Szalczyk szczegółowo przedstawiła libańskim gościom strukturę i organizację Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz omówiła zasady funkcjonowania podległych resortowi agencji i inspekcji oraz systemu zabezpieczenia społecznego rolników. Libańscy goście zapoznali się także z zasadami hodowli bydła w naszym kraju.

W kwestii handlu towarami rolno-spożywczymi miedzy Polską i Libanem, obie strony zgodziły się, że potencjał w tym zakresie nie został jeszcze w pełni wykorzystany. W tym kontekście podsekretarz stanu zwróciła uwagę na rozwój polskiego rolnictwa i przedstawiła zalety naszej żywności. Podkreśliła jej wysoką jakość i walory smakowe, które z pewnością mogą spełnić oczekiwania najbardziej nawet wymagających konsumentów. O wysokiej jakości polskiej żywności świadczy wysoka wartość jej eksportu na rynki Unii Europejskiej.

- Polska jest zainteresowana dywersyfikacją eksportu swoich produktów rolno-spożywczych. Rynek Libanu jest dla nas również interesujący i chcielibyśmy prowadzić z Wami rozmowy w tym zakresie – stwierdziła wiceminister Zofia Szalczyk.

Podczas wizyty w Polsce, delegacja libańska weźmie również udział w spotkaniu eksperckim w Głównej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!