Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Libańskie służby fitosanitarne w Polsce

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Podsekretarz Stanu Zofia Szalczyk spotkała się z delegacją służb fitosanitarnych Republiki...

Podsekretarz Stanu Zofia Szalczyk spotkała się z delegacją służb fitosanitarnych Republiki Libańskiej, która odwiedziła Polskę w ramach projektu finansowanego ze środków unijnych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Minister Szalczyk szczegółowo przedstawiła libańskim gościom strukturę i organizację Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz omówiła zasady funkcjonowania podległych resortowi agencji i inspekcji oraz systemu zabezpieczenia społecznego rolników. Libańscy goście zapoznali się także z zasadami hodowli bydła w naszym kraju.

W kwestii handlu towarami rolno-spożywczymi miedzy Polską i Libanem, obie strony zgodziły się, że potencjał w tym zakresie nie został jeszcze w pełni wykorzystany. W tym kontekście podsekretarz stanu zwróciła uwagę na rozwój polskiego rolnictwa i przedstawiła zalety naszej żywności. Podkreśliła jej wysoką jakość i walory smakowe, które z pewnością mogą spełnić oczekiwania najbardziej nawet wymagających konsumentów. O wysokiej jakości polskiej żywności świadczy wysoka wartość jej eksportu na rynki Unii Europejskiej.

- Polska jest zainteresowana dywersyfikacją eksportu swoich produktów rolno-spożywczych. Rynek Libanu jest dla nas również interesujący i chcielibyśmy prowadzić z Wami rozmowy w tym zakresie – stwierdziła wiceminister Zofia Szalczyk.

Podczas wizyty w Polsce, delegacja libańska weźmie również udział w spotkaniu eksperckim w Głównej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl