Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
O walce z ASF podczas spotkania rolników z Podlasia z ministrem Sawickim

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 22 lipca 2015 r. minister rolnictwa Marek Sawicki spotkał się z delegacją...

W dniu 22 lipca 2015 r. minister rolnictwa Marek Sawicki spotkał się z delegacją nowopowstałego Polskiego Związku Zawodowego Rolników pod przewodnictwem Adama Paczuskiego. Głównym tematem rozmów z rolnikami z woj. podlaskiego były walka z afrykańskim pomorem świń, sprawa rozłożenia kar za nadprodukcję mleka na raty oraz pomoc dla poszkodowanych przez suszę.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Delegacja Polskiego Związku Zawodowego Rolników wyraziła chęć nawiązania trwałej współpracy z ministerstwem rolnictwa i rozwoju wsi,  która polegałaby na wspólnym kształtowaniu rozwiązań prawnych rozwiązujących przedstawione problemy wsi i rolników.

- Twórzcie nie tylko silne organizacje i związki rolnicze, ale przede wszystkim łączcie się w silne grupy producentów. Tylko w ten sposób można skutecznie i efektywnie konkurować  z przetwórcami.  My staramy się ucywilizować relacje na linii przemysł przetwórczy – sieci handlowe, od Was zależy czy sięgniecie po fundusze z nowego PROW-u, które premiują wspólne działania inwestycyjne. Na pewno pomożemy Wam w takich działaniach konsolidacyjnych – namawiał rolników Marek Sawicki.


Podczas spotkania, na którym obecny był również Główny Lekarz Weterynarii Marek Pirsztuk, rolnicy zostali poinformowani o toczącej się walce z wirusem ASF oraz odszkodowaniach  i rekompensatach jakie przysługują rolnikom ze strefy. - Sytuacja z ASF jak na razie wydaje się być stabilna, ale wszyscy musimy być czujni.  Jeden ludziki błąd polegający na nieprzestrzeganiu restrykcyjnych zasad bioasekuracji może mieć bardzo poważne konsekwencje dla nas wszystkich – przestrzegał minister Sawicki.

Minister Sawicki poinformował również o toczących się również negocjacjach z rządami Japonii, Chin oraz Korei Południowej. – Liczymy, że uda nam się przekonać naszych azjatyckich partnerów do zaakceptowania zasady regionalizacji. Tylko wtedy jest szansa na powrót na tamtejsze rynki z polską wieprzowiną, a każdy nowootwarty rynek zbytu to zmniejszenie presji podaży na rynku krajowym – przypomniał minister Sawicki.

Na zakończenie spotkania rolnicy wręczyli upominki: słoik podlaskiego miodu oraz koszulkę z logiem Polskiego Związku Zawodowego Rolników.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Co z redukcją populacji dzików?
 • Co z redukcją populacji dzików?

  Minierstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi udzieliło odpowiedzi, w sprawie kwestii redukcji populacji dzików. Zasady gospodarki łowieckiej w tym właściwej liczebności populacji poszczególnych gatunków...
 • Afrykański Pomór Świń – Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
 • Afrykański Pomór Świń – Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

  Przestrzeganie zasad bioasekuracji zawartych w przepisach rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie środków podejmowanych w związku z wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń, w...
 • Światowa podaż wieprzowiny
 • Światowa podaż wieprzowiny

  Pierwsza połowa 2018 r. przyniesie wzrost globalnej podaży wieprzowiny, przede wszystkim za sprawą coraz wyższej produkcji w USA, Kanadzie i Brazylii.
 • Sytuacja na podstawowych rynkach rolnych
 • Sytuacja na podstawowych rynkach rolnych

  - W skali kraju ubiegły rok był dobry dla polskiego rolnictwa – tak podsumował wyniki produkcyjne naszego rolnictwa sekretarz stanu Jacek Bogucki.
 • Rośnie eksport polskiej żywności
 • Rośnie eksport polskiej żywności

  Eksport polskiej żywności zwiększa się w tempie dwucyfrowym. Wynik mógłby być jeszcze lepszy, gdyby działania promocyjne były prowadzone w bardziej zintegrowany sposób. Problemami z jakimi...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl