Pierwsze posiedzenie RUSR nowej kadencji

Podsekretarz stanu Tadeusz Nalewajk uczestniczył w posiedzeniu Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników VIII kadencji.

Pierwsze posiedzenie RUSR nowej kadencji

Podczas inauguracji posiedzenia wiceminister uroczyście wręczył akty mianowania nowym członkom Rady, wybranym spośród kandydatów zgłoszonych przez związki zawodowe i organizacje rolnicze.


„Jesteśmy w ważnym momencie prac nad kształtem przyszłego systemu ubezpieczeń” – powiedział Tadeusz Nalewajk zwracając się do uczestników spotkania. „Należy w tej reformie pogodzić potrzeby i interesy wszystkich zainteresowanych stron, biorąc pod uwagę zróżnicowanie polskiego rolnictwa. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie wypracować dobre propozycje w tej kwestii. Życzę sobie i państwu, aby nasza współpraca była owocna.”


Po wręczeniu aktów mianowania odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników nowej kadencji.


Rada reprezentuje interesy ubezpieczonych i świadczeniobiorców Kasy wobec urzędu Prezesa KRUS i innych organów administracji państwowej. Członkowie Rady wybierani są na 3-letnią kadencję spośród kandydatów zgłoszonych przez ogólnokrajowe organizacje zawodowe i społeczne rolników indywidualnych. Rada Rolników posiada uprawnienia kontrolne wobec Prezesa Kasy, sprawuje nadzór nad Funduszem Składkowym Ubezpieczenia Społecznego Rolników, określa wymiar składki na samofinansujące się ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie.


Skład Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników powołany przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na VIII kadencję (na lata 2011-2013) (.pdf 130,68 kB)


Źródło: http://www.minrol.gov.pl/


Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!