Rozmawiali o innowacyjnosci w rolnictwie i na obszarach wiejskich

W dniu 17 grudnia br. podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki uczestniczył w I posiedzeniu grupy tematycznej ds. innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich powołanej przy grupie roboczej ds. Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Rozmawiali o innowacyjnosci w rolnictwie i na obszarach wiejskich

Innowacyjność w rolnictwie

Uczestnikami grupy byli między innymi przedstawiciele MRiRW, Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polskiej Akademii Nauk, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Jednostek Regionalnych KSOW, Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych i Naczelnej Organizacji Technicznej.

Zakres zadań obejmuje w szczególności: konsultowanie planów operacyjnych KSOW dla działań „Poszukiwanie partnerów KSOW do współpracy w ramach działania „Współpraca”, oraz ułatwianie tej współpracy”, a także „Działania na rzecz tworzenia sieci kontaktów dla doradców i służb wspierających wdrażanie innowacji na obszarach wiejskich”.


Uczestniczący w posiedzeniu podsekretarz stanu Ryszard Zarudzki zwrócił uwagę na rolę wspierania rozwoju naukowego oraz przedsięwzięć innowacyjnych w rolnictwie, sektorze rolno-spożywczym i na obszarach wiejskich.

- Innowacyjność w rolnictwie i na obszarach wiejskich to jeden z najważniejszych priorytetów resortu rolnictwa – podkreślił wiceminister Zarudzki.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!