Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Rozmowy w Mińsku, Bonn i budżet na 2015 r. tematem konfenecji ministra Sawickiego

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Garść bieżących informacji przekazał wczoraj (3.09.2014 r.) dziennikarzom minister rolnictwa...

Garść bieżących informacji przekazał wczoraj (3.09.2014 r.) dziennikarzom minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Na wstępie minister nawiązał do sytuacji dotyczącej nadmiernej populacji dzików.

- W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowano rozwiązania prawne umożliwiające wypłatę środków budżetowych wspomagających m.in. koła łowieckie – powiedział szef resortu rolnictwa dodając, że - dzięki tym działaniom możliwe jest ponoszenie przez powiatowych lekarzy weterynarii wydatków z przeznaczeniem na odstrzał dzików oraz dostarczanie i przechowywanie odstrzelonych dzików do czasu uzyskania wyniku badań laboratoryjnych w kierunku afrykańskiego pomoru świń ze środków pochodzących z budżetu Inspekcji Weterynaryjnej.

Minister zaapelował do samorządów, aby również brały odpowiedzialność za wykonanie planów dotyczących przeciwdziałaniu nadmiernemu wzrostowi populacji m.in. dzików, kormoranów czy też bobrów.

Wracając do głównych tematów konferencji minister zwrócił uwagę, że w przyjętej dziś przez rząd propozycji budżetu na rok 2015 na rolnictwo przeznaczono ponad 55 mld złotych, czyli o 2,4% więcej niż w roku ubiegłym.

- Z tych środków ponad 27 mld złotych przeznaczone jest na współfinansowanie działań wynikających z mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej – dodał minister.

- Jutro, na Białoruś jadą przedstawiciele sektora mleka, mięsa oraz owoców i warzyw, aby określić jakimi produktami zainteresowana jest strona białoruska – poinformował szef resortu rolnictwa i dodał, że – w najbliższy wtorek udają się tam przedstawiciele inwestorów z zakresu przechowalnictwa oraz dystrybutorzy.

- Jest szansa, aby na rynek białoruski trafiło około 200 tys. ton mleka i jego przetworów – podkreślił minister Sawicki.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl