Spotkanie z polskimi i francuskimi zbożowcami

Minister spotkał się 25.11 br. z przedstawicielami francuskiego Stowarzyszenia Producentów Pszenic i innych Zbóż,którzy przybyli do Polski na zaproszenie KFPZ.

 

Francuska AGPB jest jedną z najsilniejszych organizacji zbożowych w UE, mającą bardzo mocną pozycję w instytucjach europejskich.

 

W skład francuskiej delegacji wchodzili: wiceprezes AGPB Dominique Chambrette, ekspert AGPB w Copa-Cogeca Francis Barret oraz dyrektor ds. ekonomicznych i kontaktów międzynarodowych w AGPB Nicolas Ferenczi. Gościem ministra był również radca ds. rolnictwa Ambasady Francji w Polsce Alexandre Martinem.

 

Podczas spotkania dyskutowano o reformie Wspólnej Polityki Rolnej po 2013 roku oraz zaprezentowano stanowiska obu stron. Minister Marek Sawicki omawiając polską propozycję w tej kwestii powiedział: „Uczyńmy WPR prostszą, przejrzystą i bardziej czytelną dla rolników i konsumentów. Niech będzie rzeczywiście wspólną, jedną dla wszystkich, bo dziś mamy do czynienia tak naprawdę z 27. politykami rolnymi. Przyszła WPR musi być pozbawiona historycznych zaszłości, musi stać się nowoczesna, aby rolnictwo europejskie było konkurencyjne. Jeżeli zmiany będą tylko kosmetyczne to czeka nas stagnacja.”

 

Polscy rolnicy reprezentowani byli przez przedstawicieli Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, Polski Związek Producentów Roślin Zbożowych oraz Krajowej Federacji Producentów Zbóż.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!