Spotkanie ze Związkiem Młodzieży Wiejskiej

Minister Marek Sawicki spotkał się dziś z przedstawicielami Związku Młodzieży Wiejskiej.

 

Była to konferencja związana z podsumowaniem projektu „Młodzież szkół rolniczych ambasadorem przedsiębiorczości społecznej w gminach do 25 tys. mieszkańców”.

 

Podczas spotkania omówiono przebieg wspomnianego projektu, a za jego główny rezultat uznano utworzenie czterech spółdzielni uczniowskich.

 

Obecni na konferencji przedstawiciele szkół rolniczych zaprezentowali swoje osiągnięcia oraz przygotowaną dla ministra muzyczną niespodziankę.

 

Marek Sawicki z dużym uznaniem odniósł się do omawianego projektu: „Bardzo zainteresował mnie projekt, nad którym pracowaliście. Tym bardziej, że nawiązuje on do budowy i kształtowania postaw spółdzielczych. Ruch spółdzielczy zaczął się tworzyć, gdy Rzeczpospolita, podzielona między zaborców, nie istniała na mapie świata. Była to próba budowania własnych zrębów gospodarki i przedsiębiorczości. Jest to jedna z form, gdzie przy małym kapitale indywidualnym, ale w zbiorowej formie można budować wspaniałą konkurencją i siłę gospodarczą.”

 

Zwracając się bezpośrednio do uczniów minister powiedział: „To czym możemy konkurować w Europie i w świecie jest bez wątpienia wiedza, którą można nazwać kapitałem. Dlatego gorąco zachęcam do tego, żebyście tę wiedzę pogłębiali, bo nasze członkostwo w Unii Europejskiej pokazuje, że Polska ma duży wpływ na kształt nowej Wspólnoty, ma to także miejsce w kwestii reformy Wspólnej Polityki Rolnej”.

 

Spotkanie było również okazją do złożenia świątecznych życzeń. Minister życzył wszystkim, aby nie bali się marzeń i konsekwentnie je spełniali.

 

Szef resortu rolnictwa, doceniając wartość zrealizowanego projektu, wręczył listy gratulacyjne przedstawicielom samorządów oraz dyrektorom szkół biorącym udział w projekcie.

 

Źródło: http://www.minrol.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!