Więcej ziemi dla rolników – dotrzymujemy słowa. Realizujemy program Polskiego Ładu.

„Więcej ziemi dla rolników” to centralny system informatyczny katalogujący zasób państwowej ziemi. Jest to pierwsza tego rodzaju inicjatywa podjęta w MRiRW.

Więcej ziemi dla rolników – dotrzymujemy słowa. Realizujemy program Polskiego Ładu.
– Więcej ziemi dla rolników to jeden z elementów Polskiego Ładu dla rolnictwa, który zapowiadał premier Mateusz Morawiecki – podkreślił minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda przedstawiając wspólnie z p.o. dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzatą Gośniowską–Kolą informacje na temat zakończenia I etapu prac nad nowym projektem KOWR.
 
– Dotrzymujemy słowa. Po raz pierwszy każdy rolnik będzie mógł zobaczyć pełną bazę i uzyskać wiedzę, gdzie są wolne grunty Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa – powiedział minister Puda.

Minister dodał, że specjalna przeglądarka udostępniona zotała na internetowej stronie KOWR oraz na platformie eRolnik.
 
Szef resortu rolnictwa przypomniał, że w Zasobie znajduje się 1,4 mln gruntów, z czego 200 tys. jest jeszcze do rozdysponowania poprzez dzierżawę lub zakup w drodze przetargu.
 
O funkcjonalności nowego systemu mówiła dyrektor KOWR Małgorzata Gośniowska-Kola.
 
–  Cały czas trwają konsultacje i na bieżąco będziemy udoskonalać to narzędzie – podkreśliła szefowa KOWR.

Uruchomienie przeglądarki to pierwszy etap prac nad projektem „Więcej ziemi dla rolników”. Kolejnym będzie uruchomienie nowej funkcjonalności przeglądarki – prezentacja graficzna na własnej platformie geolokalizacyjnej lub w oparciu o integrację z narzędziami takimi, jak w geoportalu.
 


Tagi:
źródło: