Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w czerwcu 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w czerwcu 2017 r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w czerwcu 2017 r.

Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w czerwcu 2017r.
Rynek nawozów mineralnych
 
W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy określono jako wystarczający.
 
W województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, superfosfat wzbogacony 40%, sól potasową, polifoski 6:20:30 oraz 4:12:32 oceniono jako dobry, siarczan potasu, Wap Mag, polifoskę 8:24:24 i amofoskę jako średni, superfosfat pojedynczy granulowany, wapno tlenkowe i wapno magnezowo-tlenkowe CaO min. 50%, jako słaby.
 
W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie lubuskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie łódzkim jako bardzo dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe i sól potasową – obecne w 90-100% punktów sprzedaży. Dobre jest zaopatrzenie w polifoskę 6:20:30 w 87% punktów. Średnie - polifoska 8:24:24 na poziomie 70% punktów sprzedaży. Jako zaopatrzenie dostateczne oceniono superfosfat wzbogacony 40% - w 47% punktów, superfosfat pojedynczy granulowany w 43% punktów oraz w nawozy wapniowo-magnezowe 50% i także siarczan potasu w 38% punktów. Jako bardzo słabe określono zaopatrzenie w polifoskę 4:12:32 w 20% punktów, wapniowe i amofoska – są dostępne w 7-17% punktów sprzedaży.
 
W województwie małopolskim jako dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe, sól potasową, polifoskę 8:24:24, polifoskę 6:20:30. Jako słabe określono zaopatrzenie w nawozy fosforowe, wapniowe, polifoskę 4:12:32. Brakuje siarczanu potasu oraz amofoski.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!