Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2017r.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2017r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w III kwartale 2017r.

Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2017r.
Rynek nawozów mineralnych

W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy określono jako wystarczający.
 
W województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, sól potasową, polifoski 6:20:30 oraz 4:12:32, a także Wap Mag oceniono jako dobry. Zaopatrzenie w superfosfat wzbogacony 40%, wapno węglanowe, polifoskę 8:24:24 i amofoskę jako średni, superfosfat pojedynczy granulowany, siarczan potasu, wapno tlenkowe i wapno magnezowo-tlenkowe CaO min. 50% oceniono jako słabe.
 
W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie lubuskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie łódzkim jako bardzo dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe obecne w 90-100% punktów sprzedaży. Dobre jest zaopatrzenie w sól potasową oraz polifoskę 6:20:30 - w 77% punktów. Średnie - polifoska 8:24:24 na poziomie 61% punktów sprzedaży. Jako zaopatrzenie dostateczne oceniono superfosfat wzbogacony 44% - był obecny w 45% punktów, siarczan potasu w 35% punktów, nawozy wapniowo-magnezowe w 58% punktów sprzedaży. Jako słabe i bardzo słabe określono zaopatrzenie w superfosfat pojedynczy granulowany, amofoskę, polifoskę 4:12:32 nawozy wapniowe – są dostępne w 12-29% punktów sprzedaży.
 
W województwie małopolskim dobre jest zaopatrzenie w nawozy azotowe, sól potasową nawozy wapniowe oraz polifoskę 8:24:24, polifoskę 6:20:30. Jako wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy fosforowe. Jako bardzo słabe określono zaopatrzenie w siarczan potasu oraz polifoskę 4:12:32. Nadal brakuje amofoski, ale za to w sprzedaży jest Unifoska w cenie 102-120 zł.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!