Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2017r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III...

Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2017r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w III kwartale 2017r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rynek nawozów mineralnych

W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy określono jako wystarczający.
 
W województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, sól potasową, polifoski 6:20:30 oraz 4:12:32, a także Wap Mag oceniono jako dobry. Zaopatrzenie w superfosfat wzbogacony 40%, wapno węglanowe, polifoskę 8:24:24 i amofoskę jako średni, superfosfat pojedynczy granulowany, siarczan potasu, wapno tlenkowe i wapno magnezowo-tlenkowe CaO min. 50% oceniono jako słabe.
 
W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie lubuskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie łódzkim jako bardzo dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe obecne w 90-100% punktów sprzedaży. Dobre jest zaopatrzenie w sól potasową oraz polifoskę 6:20:30 - w 77% punktów. Średnie - polifoska 8:24:24 na poziomie 61% punktów sprzedaży. Jako zaopatrzenie dostateczne oceniono superfosfat wzbogacony 44% - był obecny w 45% punktów, siarczan potasu w 35% punktów, nawozy wapniowo-magnezowe w 58% punktów sprzedaży. Jako słabe i bardzo słabe określono zaopatrzenie w superfosfat pojedynczy granulowany, amofoskę, polifoskę 4:12:32 nawozy wapniowe – są dostępne w 12-29% punktów sprzedaży.
 
W województwie małopolskim dobre jest zaopatrzenie w nawozy azotowe, sól potasową nawozy wapniowe oraz polifoskę 8:24:24, polifoskę 6:20:30. Jako wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy fosforowe. Jako bardzo słabe określono zaopatrzenie w siarczan potasu oraz polifoskę 4:12:32. Nadal brakuje amofoski, ale za to w sprzedaży jest Unifoska w cenie 102-120 zł.

Czytaj dalej na następnej stronie...

1 2 3 4 5 6

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych
 • Susza dotknęła uprawy roślin strączkowych, ziemniaków i krzewów owocowych

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Do Targów POLAGRA-PREMIERY zostało już tylko 7 dni!
 • Do Targów POLAGRA-PREMIERY zostało już tylko 7 dni!

  Sezon spotkań dla rolników w 2018 roku otworzą Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY, które odbędą się w Poznaniu już po raz siódmy.
 • I wiesz, co jesz - jajko
 • I wiesz, co jesz - jajko

  Zapraszamy do zapoznania się z kolejną częścią naszych kulinarnych opowieści. Bohaterem świątecznej edycji "I wiesz, co jesz" na Portalu Gospodarz.pl jest... jajko. Tekst został do nas...
 • Zaczarowany leśny ogród
 • Zaczarowany leśny ogród

  Kobierce kwiatów rosną nie tylko w ogrodzie. Kolorowe łany można spotkać również w lasach. Po żółtych kobiercach ranników zimowych i białych śnieżycy, teraz nastał czas kokoryczy.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl