Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2018r.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2018r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w III kwartale 2018r.

Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w III kwartale 2018r.
Rynek nawozów mineralnych
 
W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy określono jako wystarczający.
 
W województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy azotowe, superfosfat wzbogacony 40%, sól potasową, wapno tlenkowe, dolomit mielony, wap-mag, a także polifoski 6:20:30 i 8:24:24 oceniono jako wystarczający. Zaopatrzenie w siarczan potasu - poziom średni, poziom słaby to - superfosfat pojedynczy granulowany, wapno węglanowe, wapno magnezowo-tlenkowe oraz polifoska 4:12:32.
 
W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie lubuskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie łódzkim jako bardzo dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe obecne w 93-100 % punktów sprzedaży. Dobre jest zaopatrzenie w polifoskę 6:20:30 - w 88% punktów. Średnie - sól potasowa w 74 % punktów oraz polifoska 8:24:24 w 60%. Jako zaopatrzenie dostateczne oceniono superfosfat wzbogacony 40% - był obecny w 53% punktów, superfosfat pojedynczy granulowany w 30% punktów, siarczan potasu w 36% punktów, nawozy wapniowo-magnezowe w 42% punktów sprzedaży. Jako słabe określono zaopatrzenie w nawozy wapniowe - w 12% punktów. Bardzo słabe jest zaopatrzenie w polifoskę 4:12:32 w 15% punktów i w amofoskę - w 10% punktów sprzedaży.
 
W województwie małopolskim dobre jest zaopatrzenie w nawozy azotowe, sól potasową i polifoskę 6:20:30, a także w nawozy wapniowe. Jako wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy fosforowe, oraz polifoskę 8:24:24. Siarczan potasu ma notowania występowania jako bardzo słabe. Brak jest notowań o obecności polifoski 4:12:32 oraz amofoski, ale zamiast tych nawozów jest w sprzedaży Unifoska 4:12:12 w cenie 105-120 PLN oraz lubofoski.
 
Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!