Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w marcu 2018r.

Zapraszamy do zapoznania się z analizą rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w marcu 2018r. Zestawienie zostało przygotowane w Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie na podstawie informacji otrzymanych z Wojewódzkich Ośrodków Doradztwa Rolniczego dotyczących stanu zaopatrzenia w nawozy mineralne oraz cen nawozów w marcu 2018r.

Analiza rynku nawozów mineralnych oraz cen nawozów w marcu 2018r.
Rynek nawozów mineralnych
 
W województwie dolnośląskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy określono jako wystarczający.
 
W województwie kujawsko-pomorskim stan zaopatrzenia w nawozy oceniono jako wystarczający. Zaopatrzenie w polifoskę 4:12:32 oceniono jako słabe.
 
W województwie lubelskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie lubuskim stan zaopatrzenia we wszystkie analizowane nawozy jest wystarczający.
 
W województwie łódzkim jako bardzo dobre określono zaopatrzenie w nawozy azotowe obecne w 97% punktów sprzedaży. Dobre jest zaopatrzenie w polifoskę 6:20:30 - w 90% punktów. Średnie – sól potasowa w 79% punktów oraz polifoska 8:24:24 na poziomie 69% punktów sprzedaży. Jako zaopatrzenie dostateczne oceniono superfosfat wzbogacony 40% - był obecny w 59% punktów, superfosfat pojedynczy granulowany w 41% punktów, siarczan potasu w 41% punktów, nawozy wapniowo-magnezowe w 48% punktów sprzedaży. Jako bardzo słabe określono zaopatrzenie w amofoskę - w 14% punktów, polifoskę 4:12:32 - w 14% punktów oraz nawozy wapniowe, które są dostępne w 21% punktów sprzedaży.
 
W województwie małopolskim dobre jest zaopatrzenie w nawozy azotowe, sól potasową oraz polifoskę 8:24:24 i polifoskę 6:20:30. Jako wystarczające określono zaopatrzenie w nawozy fosforowe. Jako słabe określono zaopatrzenie w nawozy wapniowe i wapniowo-magnezowe oraz amofoskę. Brak jest notowań o obecności polifoski 4:12:32, ale zamiast tego nawozu jest w sprzedaży Unifoska 4:12:12 w cenie 115-125 PLN. Jeśli chodzi o nawozy wapniowe, cena wapna workowanego, luzem od 75 PLN (węglanowe) do 350 PLN (kreda granulowana) za 1 tonę w zależności od ilości i odległości dowozu.

Czytaj dalej na następnej stronie...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!