Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Apel do sieci handlowych o zaopatrywanie się w polskie owoce i warzywa

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W związku z kryzysem na Ukrainie Unia Europejska objęła Rosję punktowymi sankcjami...

W związku z kryzysem na Ukrainie Unia Europejska objęła Rosję punktowymi sankcjami gospodarczymi. Krajowa Rada Izb Rolniczych zwróciła się z apelem do sieci handlowych o zaopatrywanie się w owoce i warzywa u polskich producentów.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Pierwszą ofiarą odpowiedzi Rosji na unijne sankcje stali się polscy producenci owoców i warzyw. Blokada na sprzedaż owoców dotyczy nie tylko tych producentów, którzy eksportują jabłka do Rosji. Średniorocznie do Rosji Polska eksportowała ok. 700 tys. ton jabłek. Chodzi o całą branżę. Kilka dni temu rozpoczęła się akcja internautów wspierających polskich sadowników po wprowadzeniu embarga na krajowe warzywa i owoce.

„Jedz jabłka na złość Putinowi", błyskawicznie rozprzestrzeniło się na portalach społecznościowych, akcję wspierają konsumenci, dziennikarze, politycy. O Polakach jedzących jabłka i pijących cydr informują zagraniczne media i serwisy.


Akcja ma sens, bo potrzebne jest zwiększenie konsumpcji owoców i warzywa, a głównie jabłek w Polsce. Zdajemy sobie sprawę, że jest to niezwykle trudne, ale przy takim optymistycznym nastawieniu społeczeństwa, dobrze przeprowadzonej akcji medialnej i przy dobrej woli polityków a przede wszystkim sieci handlowych można znaleźć rozwiązania.

Dlatego też, Zarząd KRIR zwrócił się do największych sieci handlowych działających w Polsce o zaopatrywanie się w owoce i warzywa u polskich producentów. O wsparcie tej inicjatywy wystąpiono również do Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl