Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Banki żywności sposobem na wycofanie produktów z rynku?

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z udziałem podsekretarza stanu Tadeusza Nalewajka, prezesa Agencji Rynku Rolnego Radosława...

Z udziałem podsekretarza stanu Tadeusza Nalewajka, prezesa Agencji Rynku Rolnego Radosława Szadkowskiego oraz prezesa zarządu Banków Żywności Marka Borowskiego odbyła się konferencja prasowa nt. sposobów wycofywania produktów z rynku.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


- Najważniejsze są w tej chwili jak najszybsze działania w odniesieniu do produktów, których nie można długo przechowywać, czyli papryki, kapusty, itp. – powiedział wiceminister.

Zwrócił uwagę, że przede wszystkim chodzi o ulokowanie produktów na innych kierunkach niż rosyjski. W sytuacji objęcia embargiem całej Unii Europejskiej jest to bardzo trudne. Podsekretarz stanu poinformował, że jednym ze sposobów jest też przekazywanie produktów do Banków Żywności, które mają duże doświadczenie w udzielaniu pomocy najuboższym. W tym kontekście inne są możliwości w odniesieniu np. do papryki i kapusty, a inne w odniesieniu do jabłek, których na rynek rosyjski trafiało około 700 tys. ton.

- Nie ma jeszcze mechanizmów wdrożonych przez Komisję Europejską, ale mamy przygotowaną instrukcję dotyczącą udokumentowania biodegradacji na poziomie gospodarstwa, co będzie musiało być wykonane w odniesieniu do części produktów, które szybko się psują.

Prezes ARR Radosław Szatkowski poinformował, że agencja jest przygotowana do administrowania całej operacji zdejmowania produktów z rynku. Współpracuje też od lat z Bankami Żywności co pozwoli na szybkie przekazywanie żywności.

Uczestniczący w konferencji prasowej prezes Banków Żywności stwierdził, że współpracują z blisko 4 tysiącami organizacji i są w stanie rozdysponować w ciągu 1 miesiąca około 2 tysięcy ton produktów.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl