| Autor: oxytree

Drzewo idealne na działkę i do ogrodu

Oxytree to szybko rosnące drzewo i jak sama nazwa wskazuje, jego główną cechą jest bardzo duży przyrost. Drzewo potrafi osiągnąć nawet 3 metry rocznie, dzięki czemu możemy zyskać wyjątkową ozdobę w zaledwie kilka miesięcy.

Drzewo idealne na działkę i do ogrodu
W Polsce sprzedano już ponad 300 000 sadzonek Oxytree, duża część z nich trafiła właśnie do ogrodów. Tym, co sprawia, że drzewo wybierane jest przez ogrodników i działkowców jest nie tylko szybki wzrost, ale i dowolność w formowaniu drzewa. Oxytree sprawdzi się bowiem zarówno jako tradycyjne drzewo, jak również jako krzewiąca się roślina. Wszystko zależy od aranżacji i pomysłu właściciela.
 
Tym, co pozwala nam na formowanie Oxytree jest prosty zabieg, polegający na usuwaniu pędów bocznych. Pozbywając się ich regularnie otrzymamy drzewo o prostym pniu i rozłożystej koronie, pozostawiając zaś – roślinę przyrastającą na objętość, o długich gałęziach i imponujących liściach. Niezależnie od tego, jak drzewo będzie prowadzone w naszym ogrodzie – Oxytree to idealna, a zarazem łatwa w pielęgnacji roślina ozdobna.
 

Oprócz szybkiego wzrostu i dowolności w prowadzeniu, Oxytree charakteryzuje się wyjątkowo dużymi liśćmi. Ich średnica może przekroczyć nawet pół metra już po roku od momentu posadzenia! Duże i rozłożyste liście o sercowatym kształcie doskonale zacieniają i chronią przed zanieczyszczeniami. Dodatkowo, dzięki swojej powierzchni, produkują nawet 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi drzewami liściastymi.
 

Idealną porą na posadzenie Oxytree w ogrodzie jest okres od połowy maja do połowy lipca. Dlatego jeśli marzysz o wyjątkowym drzewie w swoim ogrodzie jeszcze tego lata, nie zwlekaj i posadź szybko rosnące drzewo tlenowe Oxytree.


Tagi:
źródło: