Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Drzewo idealne na działkę i do ogrodu

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Oxytree to szybko rosnące drzewo i jak sama nazwa wskazuje, jego główną cechą jest bardzo...

Oxytree to szybko rosnące drzewo i jak sama nazwa wskazuje, jego główną cechą jest bardzo duży przyrost. Drzewo potrafi osiągnąć nawet 3 metry rocznie, dzięki czemu możemy zyskać wyjątkową ozdobę w zaledwie kilka miesięcy.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W Polsce sprzedano już ponad 300 000 sadzonek Oxytree, duża część z nich trafiła właśnie do ogrodów. Tym, co sprawia, że drzewo wybierane jest przez ogrodników i działkowców jest nie tylko szybki wzrost, ale i dowolność w formowaniu drzewa. Oxytree sprawdzi się bowiem zarówno jako tradycyjne drzewo, jak również jako krzewiąca się roślina. Wszystko zależy od aranżacji i pomysłu właściciela.
 
Tym, co pozwala nam na formowanie Oxytree jest prosty zabieg, polegający na usuwaniu pędów bocznych. Pozbywając się ich regularnie otrzymamy drzewo o prostym pniu i rozłożystej koronie, pozostawiając zaś – roślinę przyrastającą na objętość, o długich gałęziach i imponujących liściach. Niezależnie od tego, jak drzewo będzie prowadzone w naszym ogrodzie – Oxytree to idealna, a zarazem łatwa w pielęgnacji roślina ozdobna.
 

Oprócz szybkiego wzrostu i dowolności w prowadzeniu, Oxytree charakteryzuje się wyjątkowo dużymi liśćmi. Ich średnica może przekroczyć nawet pół metra już po roku od momentu posadzenia! Duże i rozłożyste liście o sercowatym kształcie doskonale zacieniają i chronią przed zanieczyszczeniami. Dodatkowo, dzięki swojej powierzchni, produkują nawet 10 razy więcej tlenu w porównaniu z innymi drzewami liściastymi.
 

Idealną porą na posadzenie Oxytree w ogrodzie jest okres od połowy maja do połowy lipca. Dlatego jeśli marzysz o wyjątkowym drzewie w swoim ogrodzie jeszcze tego lata, nie zwlekaj i posadź szybko rosnące drzewo tlenowe Oxytree.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Kroplówka dla „Chrobrego”
 • Kroplówka dla „Chrobrego”

  Leśnicy z Nadleśnictwa Szprotawa (RDLP w Zielonej Górze) nadal walczą o „Chrobrego”. Drzewo cały czas jest obserwowane, a w czasie upałów jest specjalnie podlewane.
 • Dąb Krystyn walczy o tytuł Drzewa Roku
 • Dąb Krystyn walczy o tytuł Drzewa Roku

  Finalistą plebiscytu Drzewo Roku 2018 został dąb Krystyn z Nadleśnictwa Tuszyma. To 400-letnie drzewo ma bogatą historię, a nawet związane są z nim legendy.
 • Drzewo idealne na działkę i do ogrodu
 • Drzewo idealne na działkę i do ogrodu

  Oxytree to szybko rosnące drzewo i jak sama nazwa wskazuje, jego główną cechą jest bardzo duży przyrost. Drzewo potrafi osiągnąć nawet 3 metry rocznie, dzięki czemu możemy zyskać wyjątkową...
 • Cis z Nadleśnictwa Wipsowo ma niezwykłą wole życia
 • Cis z Nadleśnictwa Wipsowo ma niezwykłą wole życia

  Ponad 300-letni cis z Nadleśnictwa Wipsowo (RDLP w Olsztynie) jest w doskonałej formie. Kilka lat temu drzewo zostało przewrócone przez huragan.
 • Oxytree na targach w maju 2018
 • Oxytree na targach w maju 2018

  O szybko rosnącym drzewie Oxytree, jego wyjątkowych właściwościach i sposobie na wielokrotny zysk z dobrej jakości drewna będziemy mieli okazję usłyszeć aż na 7. imprezach targowych w maju,...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl