| Autor: redakcja1

HALLOWEEN – wigilia Wszystkich Świętych

Halloween to bardzo stare święto wywodzące się z kultury celtyckiej. Według wierzeń Celtów duchy zmarłych osób powracają tego dnia (31 października) do swoich domostw.

HALLOWEEN – wigilia Wszystkich Świętych
Nazwa święta wywodzi się najprawdopodobniej od angielskiego zwrotu All hallows Eve i oznacza wigilię Wszystkich Świętych. Dzień ten obchodzony jest w wielu krajach świata, zawsze 31 października. Święto to najhuczniej obchodzą Amerykanie, Kanadyjczycy, Irlandczycy i Anglicy. Od lat 90 także znane w Polsce.
 
Głównym symbolem tego święta jest dynia, najczęściej pomalowana specjalnymi farbami lub wydrążona i ukazująca straszną, groźną minę.
 
Na Rynku w Broniszach dostaniemy różne rodzaje dyń. Są i te ozdobne używane do kompozycji florystycznych i te konsumpcyjne. Dynie ozdobne sprzedawane są na sztuki, cena zaczyna się od 1 złotego do 8 złotych (o cenie decyduje kształt, wielkość). Dostaniemy także dynie malowane i woskowane, cena za sztukę to 9 złotych. Dynia konsumpcyjna kosztuje od 2 złotych do 3 złotych za kilogram.
 
Inną ciekawą propozycją na Halloween są róże, róże woskowane w kolorze bardzo soczystej pomarańczy lub czerni. Róże te pokryte są kolorowymi kropeczkami lub otulone białym płaszczem przypominającym opadającą mgłę. Ceny tych róż zaczynają się od 10 złotych za sztukę.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!