| Autor: oxytree

Oxytree – szybko rosnące drzewo w Twoim ogrodzie

Rośnie bardzo szybko, pięknie kwitnie, dobrze zacienia teren, a dodatkowo ma dobroczynny wpływ na środowisko. Oxytree spełnia oczekiwania każdego miłośnika zieleni – również pod względem aranżacyjnym. Jak prowadzić je w ogrodzie, aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści?

Oxytree – szybko rosnące drzewo w Twoim ogrodzie
Oxytree sadzone jest głównie na plantacjach – jako szybko rosnące drzewo pozwala na pozyskiwanie drewna już po 6 latach. Ostatnio wyjątkowe właściwości drzewa docenili również ogrodnicy, poszukujący roślin, z pomocą których osiągną oczekiwany efekt w krótkim czasie. Ponieważ Oxytree przyrasta nawet 3 metry rocznie, pozwala na uzyskanie imponującego drzewa w zaledwie kilka lat.
 
 
Docenianą zaletą Oxytree jest dowolność aranżacji. Drzewo możemy prowadzić tradycyjnie, usuwając pędy boczne – dzięki temu otrzymamy wysokie drzewo o prostym pniu i rozłożystej koronie. Możemy również pozostawić pędy boczne, wtedy Oxytree zacznie przyrastać na objętość.
 
Takie krzewiące i rozgałęziające się drzewo to dobry sposób na wypełnienie przestrzeni. Gęste i bujnie rozrastające się drzewo pozwala na stworzenie miejsca, w którym można odpocząć i spędzić czas w gronie rodziny. Duże, mierzące nawet pół metra liście Oxytree, doskonale zacieniają teren i chronią przed pyłem i hałasem z ulicy. Dodatkowo, odgradzają nas przed ciekawskimi spojrzeniami sąsiadów. Oxytree zawiązuje pąki kwiatowe jesienią, a wiosną obsypuje się fioletowo-białymi kwiatami.
 
 
Wyjątkowe walory estetyczne to nie jedyne zalety Oxytree. Drzewo tlenowe zawdzięcza swoją nazwę produkcji ogromnych ilości tlenu. Oxytree jest w stanie wyprodukować nawet 10 razy więcej tlenu niż rodzimy buk, dąb czy akacja!

Warto więc sadzić je w pobliżu domu


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!