| Autor: redakcja1

Ruszył sezon truskawkowy. Ceny w hurcie od 1,5 do 3,5 zł/kg

Ostatnie wolne dni spowodowały, że z niedzieli na poniedziałek dostawy truskawek na Rynku Hurtowym Bronisze, były bardzo duże, a co za tym idzie nastąpiła gwałtowna obniżka cen. Obecnie w ofercie hurtowej na Rynku w Broniszach kilogram truskawek sprzedawany jest w cenie od 1,5 do 3,5 zł czyli od 3 do 7 zł za łubiankę.

Ruszył sezon truskawkowy. Ceny w hurcie od 1,5 do 3,5 zł/kg

Ceny warzyw

Korzystne są także ceny większości krajowych warzyw, pochodzących z upraw pod osłonami. Pomidory tzw. zwykłe sprzedawane są w cenie od 12 do 16 zł za opakowanie 6 kg, malinowe od 20 zł do 30 zł za opakowanie. Droższe są pomidory  żółte i miksy kolorów.
 
Krajowe młode ziemniaki w cenie 30 zł za worek 15 kg, czyli tylko 2 zł za kilogram.
 
Są już krajowe brokuły, tańsze od importowanych, krajowe w cenie od 2,5 do 3,5 zł za sztukę, pakowane w skrzynki. O 50 groszy tańsze od brokułów są kalafiory. Jest już z także krajowa kalarepa.
 
Nie brakuje w sprzedaży szczawiu i szpinaku, w ofercie hurtowej w Broniszach w cenie 4 zł za kilogram, pomału kończy się sezon na szparagi. Fasola szparagowa staniała do poziomu 10 zł za kilogram.
 
Czereśnie tylko z importu
 
Duże są dostawy czereśni z Węgier, cena kilograma to 18 zł, w ofercie hurtowej, w opakowaniu jest kilka kilogramów.
 
Są już maliny krajowe (spod osłon), ceny jeszcze wysokie, bowiem za opakowanie 250 gr., w ofercie hurtowej, trzeba zapłacić od 8 do 12 zł , czyli od 32 zł do 48 zł za kilogram. W sprzedaży są dwie odmiany – o jaśniejszych owocach i ciemno-czerwonych.
 
Z importowanych owoców nowością w  tym tygodniu są sprowadzane z Francji morele. Wcześniej był import z Hiszpanii i Włoch.  Cena hurtowa to 13 zł za kilogram.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!