| Autor: redakcja1

Unijne spożycie owoców i warzyw

Jak wynika z najnowszych obserwacji za rok 2014, 34,4% unijnej populacji - w wieku 15 lat i więcej nie spożywa w ogóle zalecanej porcji owoców i warzyw dziennie, a 15% z nich konsumuje ją 5 razy dziennie.

Unijne spożycie owoców i warzyw
Tymczasem zalecana przez Światową Organizację Zdrowia ilość owoców i dzienna porcja warzyw i owoców to 400 gram. W przypadku badanej populacji w wieku 15 lat o powyżej pięć porcji owoców i warzyw spożywało najwięcej bo około 33,1% w Wielkiej Brytanii, 25,9% w Danii, 25% w Holandii oraz 173% w Estonii. Jak zauważa FAMMU/FAPA, w tej samej kategorii wiekowej od 1 do 4 porcji dziennie spożywano najwięcej w przypadku Belgii – około 71,2% badanej populacji oraz po 65% w Chorwacji, Włoszech i na Słowenii.
 
Bark owoców i warzyw w codziennej diecie deklaruje najwięcej Rumunów – około 65% badanych oraz w Bułgarii. W przypadku Polski, w codziennej diecie nie ma w ogóle owoców i warzyw aż 33,2% obywateli w wieku 15 lat i powyżej, 56,8% spożywa je od 1 do 4 porcji dziennie, a 10,1% deklaruje pięciokrotne ich spożycie w ciągu dnia.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!