Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Copa-Cogeca ws. zniesienia wsparcia dla zrównoważonych biopaliw

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Copa-Cogeca wypowiedziała się w związku z debatą unijnych ministrów energii, którzy...

Copa-Cogeca wypowiedziała się w związku z debatą unijnych ministrów energii, którzy spotkali się 13 czerwca 2014 r. w Luksemburgu. Zdaniem Copa-Cogeca zniesienie wsparcia dla zrównoważonych biopaliw pierwszej generacji wytwarzanych z roślin uprawnych wywrze poważne skutki dla rozwoju komercyjnych biopaliw zaawansowanych.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W opinii Copa-Cogeca to producenci europejskich paliw pierwszej generacji napędzają rozwój biopaliw zaawansowanych, co odzwierciedla się w ich sposobach produkcji. Usunięcie tego wsparcia wywrze poważne reperkusje dla komercyjnego rozwoju zaawansowanych biopaliw.

Biopaliwa przynoszą następujące korzyści: redukcję zależności od ropy naftowej oraz ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, stabilizację rynków towarowych, stymulację zatrudnienia na obszarach wiejskich i gwarancję dostaw niezbędnych pasz.


Inwestycje w sektorze zaawansowanych biopaliw są możliwe jedynie w ramach stabilnych i wiarygodnych ram politycznych, które będą obowiązywać co najmniej do 2030 r. i które obejmą dalsze publiczne wsparcie dla biopaliw wytwarzanych z roślin uprawnych.

Dlatego tez Copa-Cogeca wyraża sprzeciw wobec wprowadzenia zaproponowanego limitu dla biopaliw wytworzonych z roślin uprawnych w celach na rzecz stosowania odnawialnych źródeł energii w transporcie. Naszym zdaniem co najmniej 8% paliw stosowanych w transporcie powinno pochodzić z biopaliw wytwarzanych z upraw do 2020, a co najmniej 2% to powinny być biopaliwa zaawansowane. Copa-Cogeca odrzuca wprowadzenie czynników ILUC w przepisach, gdyż nie są one poparte żadnymi dowodami naukowymi, sprzeciwiając się również wielokrotnemu naliczaniu, które zwodzi obywateli co do prawdziwego poziomu odnawialnych źródeł energii w unijnej mieszance energetycznej.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie
 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w 2017 r. wyniosły 2,092 mld ton, a więc to o 2,3% mniej niż w rekordowym 2016 r.
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku
 • Cena średnia krajowa jęczmienia paszowego jest najwyższa od 3,5 roku

  Zmiany cen średnich krajowych większości skupowanych przez przedsiębiorstwa zbóż były nadal niewielkie i w tylko w dwóch przypadkach przekroczyły one 10 zł/t. Obydwa przypadki dotyczyły...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl