| Autor: redakcja

Elitarna pszenica ozima MOSCHUS - zgłoszony do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

Elitarna pszenica ozima MOSCHUS - IGP Polska Sp. z o.o. Sp. K. | do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

Elitarna pszenica ozima MOSCHUS - zgłoszony do Złoty Medal Polagra Premiery 2020
MOSCHUS to nowa odmiana pszenicy ozimej, która wnosi olbrzymi postęp genetyczny w zakresie wzrostu jakości produkowanego przez polskich rolników ziarna pszenicy. Historycznie pierwsza zachodnia odmiana elitarna pszenicy ozimej zarejestrowana przez COBORU w Polsce w roku 2019 i jedna z zaledwie aktualnie dwóch odmian elitarnych wpisanych do Krajowego Rejestru. W Niemczech MOSCHUS to również historycznie pierwsza pszenica ozima, która w momencie rejestracji uzyskała jednocześnie 3 najwyższe noty w jakości ziarna (za zawartość białka, liczbę opadania oraz wskaźnik sedymentacji).
 
IGP Polska sp. z o.o. sp. k. jest spółką wywodzącą się z niemieckiej I.G. Pflanzenzucht GmbH, wiodącego zrzeszenia hodowców działającego od ponad 90 lat w zakresie hodowli i sprzedaży nasion w Niemczech. W zakresie zbóż ozimych I.G. Pflanzenzucht pozostaje niezmiennie od wielu lat liderem niemieckiego rynku.
 
Działalność IGP Polska sp. z o.o. sp. k. rozpoczęła się w roku 2014 wraz z rejestracją przedsiębiorstwa. Bazując na ponad 90-letnim doświadczeniu I.G. Pflanzenzucht w zakresie hodowli oraz sprzedaży nasion IGP Polska skupia się na profesjonalnym dostarczaniu starannie wyselekcjonowanych, najbardziej odpowiednich odmian roślin uprawnych dla rynków Polski oraz krajów bałtyckich. Poza silną ofertą podstawowych gatunków takich jak zboża ozime i jare, kukurydza, rzepak ozimy IGP Polska posiada również dostęp do programów hodowlanych gatunków: pszenica płaskurka, pszenica orkisz, soja, łubin, groch. Tak bogata różnorodność genetyczna jest możliwa dzięki hodowcom, którzy są bezpośrednimi udziałowcami IGP Polska i po przez nią rozwijają sprzedaż swoich odmian.
 
Przewagą portfolio mieszańców kukurydzy IGP Polska jest szeroki dostęp do genetyki. Reprezentując wielu hodowców kukurydzy skoncentrowanych na tworzeniu odmian wydajnych w zróżnicowanych i często trudnych europejskich warunkach uprawy IGP Polska ma możliwość oferowania najbardziej produktywnych kreacji odmianowych, które stanowią odpowiedź na liczne zróżnicowane potrzeby polskich rolników.
 
IGP Polska wprowadzając nowe odmiany na rynek dokłada wszelkich starań, by trafiały one do Państwa wraz z właściwą wiedzą i zaleceniami uprawowymi dla konkretnych warunków siedliskowych. Stąd bezpośrednim wsparciem dla Państwa jest służący doświadczeniem, wiedzą i doradztwem Zespół Sprzedażowy.

Uwaga tylko do 14 stycznia zagłosujesz na Złote Medale Polagra Premiery 2020 w kategorii
„Rośliny uprawne” wybór konsumenta. Warto oddać głos w tym jednym z prestiżowych nagród targowych!Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!