| Autor: redakcja

Pszenica jara JARLANKA - zgłoszona do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

Pszenica jara JARLANKA - zgłaszający i producent Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. Grupa IHAR | do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

Pszenica jara JARLANKA - zgłoszona do Złoty Medal Polagra Premiery 2020
Pszenica jara o wysokim potencjale plenności, podwyższonej odporności na mączniak, choroby podstawy źdźbła i bardzo dobrej wartości technologicznej ziarna. Plon ziarna (% wzorca) podczas 3-letnich badań w COBORU – lata 2014, 2015 i 2016 przedstawiał się następująco: 2014 – 101% wzorca 2015 – 104% wzorca 2016 – 100% wzorca 2017 - 104% wzorca (1. miejsce) 2018 - 101% wzorca Wynik taki osiągnięty został na poziomie a1 czyli bez dodatkowego nawożenia azotowego i ochrony przed wyleganiem i przed chorobami grzybowymi. Odmiana wzorcowa w doświadczeniach COBORU.
 
Hodowla Roślin Smolice Sp. z o.o. za działalność doceniono szeregiem wyróżnień, z którymi również będziesz mógł się tu zapoznać. Także same odmiany zostały uhonorowane prestiżowymi nagrodami. Opisy odmian poszczególnych gatunków zajmują większą część tej strony. Zamieściliśmy tu także zalecenia agrotechniczne ich uprawy, wyniki plonowania i artykuły poświęcone tematyce przydatnej w uprawie.
 
Dodatkowo będziesz miał możliwość poznać opinie producentów rolnych o wybranych odmianach. Bardzo nas cieszy fakt, że otrzymujemy coraz więcej sygnałów od rolników, że wybierają nasze odmiany ze względu na ich wartość gospodarczą, a nie tylko umiarkowaną cenę. Liczymy, że strona pomoże się przekonać do naszych odmian także i Tobie. Pomyśleliśmy, że możesz wtedy poszukiwać punktu sprzedaży naszych nasion najbliżej swojego miejsca zamieszkania. Pomoże Ci w tym utworzona specjalnie do tego celu mapa dystrybutorów.
 
Uwaga tylko do 14 stycznia zagłosujesz na Złote Medale Polagra Premiery 2020 w kategorii
„Rośliny uprawne” wybór konsumenta. Warto oddać głos w tym jednym z prestiżowych nagród targowych!Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!