| Autor: mikolaj

Precyzyjny Gospodarz 2014. Nowe zasady, niezmiennie wysokie emocje

Już w maju podczas targów AGRO-FARMA w Kowalewie Pomorskim ruszą pierwsze eliminacje zmagań o miano Precyzyjnego Gospodarza 2014 roku. W tym roku konkurs będzie przebiegał z nieco zmienionymi, bardziej atrakcyjnymi, zasadami.

Pierwsza i druga edycja konkursu cieszyła się sporym zainteresowaniem Gospodarzy. W związku z tym, Redakcja Portalu Gospodarz.pl wraz ze współorganizatorami postanowiła zwiększyć liczbę osób, które będą miały okazję wziąć udział w zmaganiach. Do tej pory w każdej eliminacji zasiąść za kierownicą ciągnika mogło 10 osób. W tym roku zwiększamy tę liczbę do 30 zawodników. W przeciągu jednego weekendu w szranki zmagań o miano Precyzyjnego Gospodarza będzie więc mogło stanąć aż 60 osób!

W 2014 roku Precyzyjnym Gospodarzem zostanie osoba, która w jak najkrótszym czasie pokona tor w kształcie łuku, podobny do tego jaki trzeba przejechać podczas egzaminu na prawo jazdy. Do Waszej dyspozycji ponownie oddamy ciągnik marki Zetor z przyczepą firmy Metal-Fach.


Zobacz podsumowanie konkursu Precyzyjny Gospodarz 2013

Dużej modyfikacji uległy podstawowe wymogi umożliwiające wzięcie udziału w konkursie. Przede wszystkim nie trzeba już wylegitymować się prawem jazdy kategorii T, należy jednak posiadać minimum podstawowe uprawnienia do kierowania pojazdami czterokołowymi. Postanowiliśmy także bardziej uelastycznić podejście do trzeźwości. W 2014 roku zgodnie z polskim prawem granica dopuszczalnego poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu została przesunięta do poziomu 0,2 promila.

Osoby nie posiadające żadnych uprawnień do kierowania pojazdami oraz będące pod wpływem środków odurzających lub alkoholu (powyżej 0,2 promila w wydychanym powietrzu) nie zostaną dopuszczone do turnieju.

Wraz ze zwiększającym się z edycji na edycję poziomem konkursu ważną zmianą będzie także maksymalny czas przejazdu osoby biorącej udział w zmaganiach. W tym roku postanowiliśmy go skrócić do 5 minut. Na placu boju pozostaną zatem jedynie najlepsi! Rekord trasy należy do Jonasza Glapiaka, który w 2013 roku wygrał zmagania w Wilkowicach z czasem 1:35:93.

Zmianie uległa również nagroda rzeczowa w konkursie. W 2014 roku zwycięzca każdej z eliminacji poza wycieczką do fabryki Zetor w Czechach otrzyma aparat fotograficzny. Dla osób, które zajmą pozostałe miejsca tradycyjnie przygotowaliśmy garść gadżetów Portalu Gospodarz.pl i współorganizatorów. Szykujemy też dodatkowy konkurs dla zwycięzców całorocznych zmagań, ale o szczegółach inicjatywy poinformujemy w późniejszym terminie.

Zobacz także: Precyzyjni Gospodarze z wizytą w fabryce Zetor w Czechach

Trzecia edycja konkursu „Precyzyjny Gospodarz” organizowanego przez Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl będzie składać się z 8 eliminacji (sobota + niedziela), które odbędą się przy okazji 4 imprez:
  • 10-11 maja AGRO-FARMA Kowalewo Pomorskie (Kujawsko-Pomorskie)
  • 14-15 czerwca OPOLAGRA Kamień Śląski (Opolskie)
  • 23-24 sierpnia ROLTECHNIKA Wilkowice (Wielkopolskie)
  • 25-26 październik AGRO-PARK Lublin (Lubelskie)
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie Precyzyjny Gospodarz w 2014 roku. Zapisać możecie się poprzez formularz online lub na stoisku podczas targów.


Przejdź na następną stronę by zobaczyć plakat konkursu...


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!