Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Precyzyjny Gospodarz już po raz trzeci w Wilkowicach

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W miniony weekend na wilkowickich polach Redakcja Gospodarz.pl przeprowadziła kolejny rok z...

W miniony weekend na wilkowickich polach Redakcja Gospodarz.pl przeprowadziła kolejny rok z rzędu turniej "Precyzyjny Gospodarz". Ubiegłoroczny rekord toru nie został pobity, ale emocji nie brakowało.
Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Dzięki współpracy naszej Redakcji z Bankiem BGŻ, firmą Zetor Polska i Metal-Fach, turniej precyzyjny Gospodarz wystartował już po raz trzeci w czasie obywających się równolegle targów Roltechnika 2014 i Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych w Wilkowicach.

Turniej Precyzyjny Gospodarz w Wilkowicach

Niemniej w porównaniu z poprzednimi latami, uległy nieco zmianie dotychczasowe reguły gry. Jak do tej pory, by pokonać łuk podobny do toru na prawo jazdy ciągnikiem marki Zetor i przyczepą Metal-Fach, należało okazać ważne prawo jazdy kategorii T. Tym razem, ze względu na wysokie zainteresowanie turniejem, wystarczyło wylegitymować się dokumentem potwierdzającym możliwość kierowania pojazdami osobowymi.
 
Ponadto zmieniły się zasady dotyczące trzeźwości gospodarzy. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawa, w bieżącym sezonie za kółkiem mogły zasiąść osoby, których poziom alkoholu w wydychanym powietrzu nie przekroczył 0,2 promila. Należy jednak zaznaczyć, iż u wszystkich śmiałków startujących w wilkowickich zawodach, nie stwierdzono nawet śladowych ilości alkoholu.
 
Po przejściu powyższych procedur, uczestnicy mieli już tylko za zadanie pokonanie toru w kształcie łuku, niemniej w czasie krótszym niż dotychczas. Ze względu na rosnący poziom konkursu, maksymalny czas próby przejazdu został skrócony z 10 do 5 minut. Należy jednak podkreślić, iż tylko pięć osób z dwudziestu trzech startujących podczas dwudniowych eliminacji, przekroczyło zakładany czas i nie ukończyło przejazdu. Każdy z nich otrzymał upominek. Natomiast laureaci turnieju zostali nagrodzeni aparatem fotograficznym oraz wycieczką z przedstawicielami firmy Zetor Polska do Czech. 

(kliknij, aby powiększyć)

Młodość kontra doświadczenie
 
Co ciekawe, tegorocznym szczęśliwcem stał się młody gospodarz, Jonasz Glapiak, który już drugi rok z rzędu pokonał pozostałych rywali. Nie udało mu się ustanowić nowego rekordu toru (1 min 36 s.), ale z czasem 2 min 39 s. zwyciężył niedzielne zmagania. Z kolei w sobotę, miano Precyzyjnego Gospodarza otrzymał zahartowany w pracach gospodarskich Stanisław Matuszewski z wynikiem 1 min 59 s.
 
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom odwagi. Już dziś zapraszamy na kolejny, ostatni już w tym roku turniej, który odbędzie się podczas trwania targów AGRO-PARK 2014 w Lublinie, natomiast wszystkich czytelników – do śledzenia zmagań śmiałków na portalu Gospodarz.pl.
 
Pełne wyniki konkursu znajdziecie na następnej stronie...

1 2

Google+


źródło:
Turniej "Precyzyjny Gospodarz" w Wilkowicach - niedziela


Więcej galerii znajdziesz w dziale "galerie rolnicze"
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +2 pkt. razem głosów: 2
2014-08-28 08:11:18, napisał: minister_kopek

Ale chyba wygrała ta sama osoba co rok temu, prawda?Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w maju 2017 r.

  Z danych udostępnionych przez Polską Izbę Maszyn i Urządzeń Rolniczych wynika, że w maju 2017 r. sprzedaż ciągników w Polsce osiągnęła poziom 799 szt., co oznacza, że była wyższa o 72...
 • ROLTECHNIKA 2017
 • ROLTECHNIKA 2017

  W sobotę 19 sierpnia 2017 r. w Wilkowicach rozpoczęło się najważniejsze wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom. Branża rolnicza bierze udział w XII edycji Wystawy Rolniczej ROLTECHNIKA. Targi...
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.
 • Sprzedaż ciągników rolniczych w lipcu 2017 r.

  Jak wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, w lipcu bieżącego roku odnotowano wzrost sprzedaży ciągników rolniczych wobec czerwca br. Łączna...
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki
 • Nowinki technologiczne i kultowe ciągniki

  Rozpoczynamy odliczanie do najbardziej widowiskowego wydarzenia rolniczego w Polsce połączonego z cieszącym się ogromną popularnością Festiwalem Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im....
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl