| Autor: redakcja1

Nowe przepisy dotyczące tzw. materiałów specyficznego ryzyka

Eksperci unijni dali zielone światło Komisji Europejskiej, odnoszące się do zmian regulacji dotyczących zniesienia obostrzeń w odniesieniu do tzw. materiałów specyficznego ryzyka stosowanych przy rozbiorze tusz wołowych w niektórych krajach Wspólnoty – podaje FAMMU/FAPA.

Nowe przepisy dotyczące tzw. materiałów specyficznego ryzyka

Nowe przepisy dotyczące tzw. materiałów specyficznego ryzyka

Dotyczy to tych państw UE, które posiadają tzw. niski status zagrożenia BSE, a więc Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Estonii, Finlandii, Węgier, Włoch, Łotwy, Luksemburga, Malty, Holandii, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii oraz Szwecji.

 

W momencie wejścia nowych przepisów w życie usuwanie oraz niszczenie tzw. materiałów specyficznego ryzyka, takich jak rdzeń kręgowy od zwierząt w wieku powyżej 30 miesięcy życia, jak i również migdałki i jelita od zwierząt w każdym wieku nie będzie dłużej obowiązkowe w tych 18 krajach.

 

Zmiany nie obejmą jednak państw posiadających tzw. status kontrolowanego ryzyka BSE, a zatem Irlandii, Niemiec, Cypru, Czech, Francji, Grecji, Litwy, Polski, Hiszpanii oraz Wielkiej Brytanii. Nowe przepisy zaczną obowiązywać od lipca br., jeśli nie pojawią się nowe zastrzeżenia podczas trzymiesięcznego okresu konsultacji.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!