Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Jakie będą warunki przyjmowania pracowników ze wschodu?

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Z początkiem roku 2018 wchodzą w życie zmienione zasady zatrudniania cudzoziemców. Pozwolą...

Z początkiem roku 2018 wchodzą w życie zmienione zasady zatrudniania cudzoziemców. Pozwolą one na legalną pracę obcokrajowców w Polsce nawet przez dziewięć miesięcy. Przepisy te obejmują przede wszystkim osoby zatrudnione sezonowo w rolnictwie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Pozostaje zachowana dotychczasowa forma zatrudnienia pracownika sezonowego ze Wschodu (z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Armenii, Mołdawii, Gruzji) poprzez złożenie w urzędzie pracy odpowiedniego oświadczenia. Ta forma pozawala jednak na zatrudnienie pracownika nie dłużej niż przez pół roku. Nowa forma umożliwia uzyskanie zezwolenia na pracę przez okres nawet dziewięciu miesięcy. Zezwolenie takie uzyska się po spełnieniu dwóch warunków: zapewnienia cudzoziemcowi płacy nie niższej niż pracownikowi polskiemu oraz wykazania, że starania o zatrudnienie na danym stanowisku rodaka nie przyniosło rezultatu.
 
Kolejne zmiany, to wprowadzenie odpłatności w wysokości 30 zł przy rejestracji oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemca oraz wprowadzenie obowiązku poinformowania urzędu pracy, czy obcokrajowiec, dla którego wydano uproszczone pozwolenie na pracę rzeczywiście ją podjął. Pozwoli to uzyskać konkretne dane o liczbie zatrudnionych w poszczególnych branżach pracowników zza wschodniej granicy. Dotychczas były to szacunki opiewające na 2 miliony osób i wszystko wskazuje na to, że w latach kolejnych liczba ta będzie się zwiększać.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl