| Autor: kkj6

Komisarz unijny planuje długoterminową politykę energetyczną

Jak zapowiada unijny komisarz, w Warszawie planowana jest wieloletnia polityka energetyczna Wspólnoty i trwać ma ona aż do 2050 roku. Podczas polskiej prezydencji, późną jesienią tego roku mają zostać przedstawione założenia przewidywanego planu.

Komisarz unijny planuje długoterminową politykę energetyczną

Wiosną rozpoczęło się tworzenie europejskiej mapy drogowej 2050 dla energetyki. Za część tego dokumentu uważa się kwestie dotyczące wyglądu długofalowego tzw. miksu energetycznego w Unii Europejskiej, a także konsumpcji energii i działania zwiększającego wydajność energetyczną.


Jak podkreśla komisarz, są to istotne sprawy, które dotyczą państw członkowskich, Parlamentu Europejskiego, a także firm energetycznych, organizacji pozarządowych i samych konsumentów. Krótko mówiąc wszystkich.


Na wrzesień tego roku przewidywane jest przeprowadzenie nieformalnej rady do spraw energii. Polska do tego czasu ma zakończyć prace nad rozporządzeniem transparentności w kwestii rynku energii.Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!