| Autor: mikolaj

KRIR apeluje o podpisanie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego

W dniu 20 sierpnia 2015 r. Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, reprezentujący z mocy ustawy z dnia 14 grudnia 1995 r. o izbach rolniczych wszystkich rolników, zwrócił się z prośbą do Prezydenta RP o podpisanie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.

KRIR apeluje o podpisanie ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego

Wprowadzenia przepisów, których głównym celem jest zabezpieczenie polskiej ziemi przed wykupem przez cudzoziemców, poprawa struktury gospodarstw rolnych oraz zapewnienie prowadzenia działalności rolniczej przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach, domagali się już protestujący w 2012 roku rolnicy. W styczniu 2013 roku ustalenia z przedstawicielami samorządu rolniczego reprezentowanego przez Prezesa Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej, Przewodniczącego Związków Rolników Indywidualnych „Solidarność” oraz Przewodniczącego Kółek i Organizacji Rolniczych Województwa Zachodniopomorskiego podpisał Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Prezes Agencji Nieruchomości Rolnych.

Ustawa o kształtowaniu ustroju rolnego przekazana do podpisu Prezydenta RP poprawi obrót polską ziemią, sankcjonując większość ustaleń, w związku z czym Zarząd KRIR zwrócił się o podpisanie ww. ustawy.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!