Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
PE w sprawie negocjacji handlowych z USA

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zalecenia dla Komisji Europejskiej w sprawie rozmów dotyczących Transatlantyckiego Partnerstwa...

Zalecenia dla Komisji Europejskiej w sprawie rozmów dotyczących Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) będą w środę przedmiotem debaty planarnej, a następnie głosowania. Zdaniem ekspertów, największy spór wywoła niewątpliwie prywatny arbitraż, jako mechanizm rozstrzygania sporów między inwestorami i państwami (ISDS). Niektórzy chcą wykluczenia tego systemu z końcowego porozumienia z USA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Rozmowy UE i USA w sprawie Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP)
 

Rozmowy między Unią Europejską i Stanami Zjednoczonym, rozpoczęte w 2013, mają doprowadzić do ustanowienia największej na świecie strefy wolnego handlu. Od samego początku większość parlamentarzystów była negocjacjom zdecydowanie przychylna oczekując, że zawarcie umowy przyczyni się do wzrostu gospodarczego i tworzenia nowych miejsc pracy. Jednocześnie jednak Parlament wytyczał granice unijnych interesów, których w negocjacjach przekroczyć nie wolno, domagając się m.in. wyłączenia z rozmów sektora audiowizualnego.
 

Parlament będzie głosował w środę nad projektem zaleceń przyjętym przez komisję handlu międzynarodowego, uwzględniającym opinię trzynastu innych komisji parlamentarnych. Tekst zawiera ocenę postępów poczynionych w trwających od półtora roku rozmowach oraz zalecenia dotyczące celów, które należy osiągnąć, ale i granic, których w negocjacjach przekroczyć nie wolno, szczególnie w takich dziedzinach jak rolnictwo, zamówienia publiczne, ochrona danych osobowych, energia i prawa pracownicze.
 

Po stronie UE, wypracowane przez europejskich i amerykańskich negocjatorów porozumienie w sprawie TTIP będzie wymagało poparcia Parlamentu Europejskiego i Rady, aby wejść w życie.


Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • play Rynek mięsa drobiowego - raport 2018
 • Rynek mięsa drobiowego - raport 2018

  W Warszawie 12 czerwca 2018 r. BGŻ BNP Paribas wspólnie z Krajową Radą Drobiarstwa Izbą Gospodarczą przedstawił najnowszy raport na temat aktualnej sytuacji branży drobiarskiej. Co czeka polską...
 • Czy grozi nam plaga żmij?
 • Czy grozi nam plaga żmij?

  W Polsce występują cztery rodzime gatunki węży: gniewosz plamisty (Coronella austriaca), wąż Eskulapa (Zamenis longissimus), zaskroniec zwyczajny (Natrix natrix) i żmija zygzakowata (Vipera...
 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany
 • Polska liderem w przyroście produkcji serów, mleka pitego i śmietany

  Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w pierwszym kwartale 2018 r., w odniesieniu do porównywalnego okresu przed rokiem, dostawy mleka w Unii Europejskiej wzrosły o 2,3% do 38,9 mln t.
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!
 • Uprawy wielkoobszarowe – nie tędy droga!

  W XX wieku produkcja żywności stała się wielkim przemysłem, którego głównym celem jest zysk. Język gospodarzy zdominowały takie słowa, jak mechanizacja, chemizacja, intensyfikacja…
 • Handel UE drobiem z krajami trzecimi
 • Handel UE drobiem z krajami trzecimi

  Unia Europejska jest eksporterem netto produktów drobiowych.
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl