| Autor: redakcja1

Ponad 44 tys. sztuk papierosów nie trafi na czarny rynek

Policjanci z Nowego Portu zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z posiadaniem ponad 44 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy skarbowej. Łącznie policjanci w samochodach mężczyzny zabezpieczyli ponad 2200 paczek nielegalnych papierosów różnych marek. Straty Skarbu Państwa w tej sprawie oszacowano na blisko 50 tys. złotych. Za przestępstwo karno-skarbowe mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Wobec 55-letniego mieszkańca Gdańska prokurator zastosował dozór, wobec 58-letniego obywatela Ukrainy zastosowano zabezpieczenie majątkowe na poczet przyszłych kar.

Ponad 44 tys. sztuk papierosów nie trafi na czarny rynek
Policjanci z Nowego Portu podczas patrolowania miasta około godziny 4.00 otrzymali zgłoszenie od oficera dyżurnego o tym, że przy ul. Śnieżnej podejrzani mężczyźni przebywają na terenie parkingu  przeznaczonym dla pojazdów ciężarowych. Policjanci podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy na widok interweniujących policjantów zaczęli się nerwowo zachowywać. Przy jednym z nich policjanci znaleźli torbę w której znajdowało się ponad 330 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 

Okazało się, że kontrolowany przez policjantów 57-letni obywatel Ukrainy jest kierowcą stojącego obok tira, w którym policjanci zabezpieczyli kolejnych 500 paczek papierosów ukrytych w schowkach kabiny oraz fabrycznych elementach pojazdu i naczepy. Policjanci przeszukali również samochód drugiego mężczyzny 55-letniego mieszkańca Gdańska, w którym znaleźli kolejnych 1000 paczek papierosów.

 
W sumie policjanci w samochodach oraz w mieszkaniu 55-letniego mieszkańca Gdańska oraz jego 57-letniego kolegi policjanci znaleźli ponad 44 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia należnych podatków oszacowano na blisko 50 tys. złotych.
 
58-latek oraz 55-latej zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnych celach. Policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodził zabezpieczony towar i gdzie miał trafić, a także czy podejrzani zajmowali się również wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów tytoniowych.
 
Za przestępstwo karno-skarbowe mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Wczoraj wobec 55-letniego mieszkańca Gdańska prokurator zastosował dozór, wobec obywatela Ukrainy zastosowano zabezpieczenie majątkowe.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!