Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Umowa o wolnym handlu UE-Nowa Zelandia za 2-3 lata

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Jak powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, Unia Europejska oraz...

Jak powiedział przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, Unia Europejska oraz Nowa Zelandia zamierzają rozpocząć rozmowy odnośnie umowy o wolnym handlu tak szybko, jak to będzie możliwe. Potrwają one prawdopodobnie od dwóch do trzech lat.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Poza tym będą one prowadzone oddzielnie od rozmów w sprawie podobnej umowy z Australią, które również rozpoczną się w 2017 roku. W czasie negocjacji pojawią się kwestie wrażliwych produktów, jak mięso, mleko, cukier oraz zboża, względem których wprowadzone zostaną za pewne okresy przejściowe, właściwe kontyngenty lub całkowite wykluczenia z umowy.
 
Według FAMMU/FAPA, Nowa Zelandia oraz Australia należą do jednych z największych producentów rolnych na świecie, stąd rozmowy Unii w sprawie umowy o wolnym handlu z tymi krajami nie będą zbyt proste. Aktualnie wymiana handlowa Unii z Nową Zelandią jest warta prawie 8 mld EUR, z czego Unia notuje negatywny bilans w handlu na poziomie 2 mld EUR. W ostatnich pięciu latach unijny wywóz towarów rolnych do Nowej Zelandii sporo się zwiększył, rosnąc 20% rocznie. W 2014 r. wart był 427 mln EUR.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Ceny artykułów mleczarskich
 • Ceny artykułów mleczarskich

  W styczniu cena masła w blokach ukształtowała się w granicy 18,73 zł/kg i była mniejsza o 15,3% niż w grudniu oraz o 3,7% niż w porównywalnym okresie 2017 roku.
 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie
 • Mniejsze zbiory zbóż na świecie

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w 2017 r. wyniosły 2,092 mld ton, a więc to o 2,3% mniej niż w rekordowym 2016 r.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl