| Autor: redakcja1

Upływa termin zgłoszenia zamiaru prowadzenia uprawy maku i konopi włóknistych w 2021 roku!

Zgodnie z art. 46 ust. 8 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (tj. Dz. U. z 2019 r., poz. 852 ze zm.), Sejmik Województwa Wielkopolskiego określa w drodze uchwały ogólną powierzchnię przeznaczoną corocznie pod uprawy maku i konopi włóknistych oraz rejonizację tych upraw. Ustalenie tej wielkości dokonywane jest w oparciu o zapotrzebowanie zgłaszane przez poszczególne gminy.

Upływa termin zgłoszenia zamiaru prowadzenia uprawy maku i konopi włóknistych w 2021 roku!

Przypominamy, że zainteresowani uprawą maku lub konopi włóknistych powinni zgłosić do właściwego miejscowo urzędu gminy zamiar prowadzenia upraw maku i/ lub konopi włóknistych w 2021 roku. Zgłoszenia te w zależności od gminy przyjmowane są na przełomie października i listopada - warto to wcześniej sprawdzić w referacie rolnictwa.

Obowiązkiem rolników prowadzących uprawę jest także zawarcie umowy kontraktacji z podmiotem posiadającym zezwolenia marszałka na prowadzenie działalności w zakresie skupu maku/konopi włóknistych, lub złożenie zobowiązania do przetworzenia konopi włóknistych we własnym zakresie na cele określone w art. 45 ust. 3 ww. ustawy.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!