| Autor: redakcja1

Ceny przetworów mleczarskich niższe niż przed rokiem

W zakładach mleczarskich monitorowanych w ramach Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w grudniu 2015 r. przeciętne ceny wszystkich przetworów mleczarskich były mniejsze niż przed rokiem - podaje Bank BGŻ BNP Paribas.

Ceny przetworów mleczarskich niższe niż przed rokiem

Ceny przetworów mleczarskich

Największe obniżki cen zaobserwowano w przypadku serów, przy czym Gouda staniała o 13,2 proc. do 10,82 zł/kg, a edamskie o 12,3 proc. do 10,80 zł/kg.

Z kolei ceny otrzymywane za odtłuszczone mleko w proszku były o 7,2 proc. mniejsze niż przed rokiem i wyniosły 7,43 zł/kg.

Natomiast najniższa zniżka dotyczyła masła ekstra w blokach. Jego ceny w grudniu 2015 r. były jedynie o 0,8 proc. mniejsze od obserwowanych w grudniu 2014 r. i kształtowały się na poziomie 12,68 zł/kg.

Wśród produktów płynnych w najmniejszym stopniu zmalały ceny śmietany i śmietanki o 3,3 proc. Pozostałe produkty płynne, czyli mleko spożywcze, jogurty i kefiry potaniały o 6-8 proc.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!