Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ceny zbytu przetworów mlecznych wzrosły średnio o 0,5%

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Podrożała większość przetworów, z wyjątkiem chudego i półtłustego mleka UHT,...

Podrożała większość przetworów, z wyjątkiem chudego i półtłustego mleka UHT, półtłustego i tłustego mleka świeżego w kartonie, odtłuszczonego mleka w proszku - spadek cen o 0,5-1,1%, serków twarogowych, serków homogenizowanych zwykłych o 0,1-0,4%, a także tłustego mleka w folii, tłustego mleka UHT, mleka skondensowanego, jogurtów i śmietany „kremówki”, których ceny były stabilne.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Najbardziej wzrosły ceny masła w blokach kierowanego na eksport o 5,3%, pod wpływem dynamicznie rosnących cen światowych, przy zwyżce cen masła konfekcjonowanego o 2,1% i masła z dodatkiem oleju o 0,3%. Sery dojrzewające podrożały o 1,4-2,1%, śmietana o zawartości 12 i 18% tłuszczu o 0,9-1,0%. Ceny zbytu innych przetworów mlecznych zwiększyły się o 0,3-0,6%.
 
W ocenie Teresy Zdziarskiej z Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w okresie styczeń-maj br., pod wpływem poprawy koniunktury na globalnym rynku mleka, poziom cen zbytu przetworów mlecznych był o 14% większy niż w porównywalnym okresie 2016 r. Zadecydowała o tym głównie zwyżka cen masła w blokach o 46%, konfekcjonowanego o 37% i z dodatkiem oleju o 26%, serów dojrzewających po 32%, mleka w proszku - pełnego o 28% i chudego o 17% oraz mleka UHT o 10- 11%.
 
W maju ponownie wzrosły ceny detaliczne przetworów mlecznych oraz masła. Przetwory mleczne podrożały o 0,5% w porównaniu z kwietniem, w tym najbardziej mleko zagęszczone i w proszku o 1,5%, a najmniej jogurty oraz sery dojrzewające i topione o 0,1-0,2%. Ceny pozostałych przetworów zwiększyły się o 0,5-0,9%. Miesięczny wzrost cen masła wyniósł 2,6%. W pierwszych pięciu miesiącach br. poziom cen detalicznych przetworów mlecznych i masła był odpowiednio o 3,5 i 20,3% większy niż w takim samym okresie ub.r.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
 • play Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%
 • Ceny skupu zbóż w Polsce większe o 20%

  Końcówka sezonu zbioru zbóż charakteryzuje się zmniejszonym podażem ziarna i delikatnie rosnącymi cenami skupu. Na terenie Polski, ceny skupu zbóż konsumpcyjnych są większe o 20% w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl