Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Handel zagraniczny polskimi artykułami mleczarskimi (I-V 2014)

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W 2014 roku popyt na produkty mleczarskie jest wzmożony, co przyczynia się do rozwoju...

W 2014 roku popyt na produkty mleczarskie jest wzmożony, co przyczynia się do rozwoju światowego eksportu, w tym także polskiego - podała ARR.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Eksport i import polskiego mleka w proszku

Jak podaje Agencja Rynku Rolnego dynamicznie wzrasta eksport polskiego mleka w proszku. Wstępne dane świadczą, że w miesiącach styczeń - maj bieżącego roku, wywóz pełnego mleka w proszku osiągnął poziom 14,5 tys. ton, o 97% wyższy niż w ubiegłym roku, a poziom odtłuszczonego mleka w proszku to 50 tys. ton czyli o 88% więcej porównując z notowaniami z wcześniejszego roku. Do kraju przywieziono 7 tys. ton PMP, a OMP 9,3 tys. ton.

Eksport i import serów z Polski

W okresie styczeń - maj 2014 roku Polska wywiozła 61 tys. ton serów dojrzewających, jest to o 4% więcej niż w ubiegłym roku, przywóz tych serów osiągnął poziom 18 tys. ton. W tym samym okresie eksportowano 18 tys. ton serów niedojrzewających, a zaimportowano 9 tys. ton.

Eksport i import produktów mleczarskich

Eksperci informują, że w okresie pierwszych pięciu miesięcy bieżącego roku, wywóz jogurtów był zbliżony do notowań z roku 2013 i ukształtował się na poziomie 20 tys. ton. Natomiast import tego produktu wzrósł o 3%, do 8 tys. ton. W tym czasie wyeksportowano 16 tys. ton masła, o 6% mniej niż przed rokiem. Tym samym import tego tłuszczu wzrósł o 21%, do 5 tys. ton. Spadek w eksporcie zanotowano również w przypadku serwatki. Po rekordowym wzroście w roku 2013 nastąpiło zahamowanie tego produktu o 1% i ukształtował się na poziomie 95 tys. ton. Import serwatki spadł o 20% i wyniósł 24 tys. ton. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl