| Autor: redakcja1

Krajowe ceny produktów mleczarskich

W dniach 9-15 kwietnia bieżącego roku ceny masła oraz pełnego mleka w proszku obniżyły się.

Krajowe ceny produktów mleczarskich
W tym czasie ceny masła w blokach obniżyły się o 5 procent wobec tygodnia wcześniejszego, czyli były na poziomie 11,43 złotego za kilogram. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także mniej o 7 procent, a w ciągu roku to spadek, który wyniósł 21 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane osiągając cenę 14,14 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa obniżka wyniosła 3 procent, a miesięczna – 3 procent. W zestawieniu rocznym to o 9 procent mniej.

Na początku kwietnia tego roku, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,46 złotego za kilogram, czyli 0,4 procenta mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to mniej o 6 procent, a rokiem – 11 procent.

Niemniej jednak pełne mleko w proszku potaniało o 5 procent, osiągając przy tym granicę 11,14 złotego za kilogram. W odniesieniu do marca to spadek o 8 procent, a do zeszłego roku to 10 procentowa zniżka.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!