| Autor: redakcja1

Maleje indeks cen produktów mlecznych FAO

Jak wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa w kwietniu 2020 r. indeks cen produktów mlecznych na świecie uległ ponownemu spadkowi.

Maleje indeks cen produktów mlecznych FAO
W omawianym miesiącu wskaźnik ten ukształtował się w granicy 196,2 pkt., a więc mniejszej o 4% niż w marcu 2020 r. i o 9% niż w kwietniu 2019 r.
 
Zmniejszenie wskaźnika cen artykułów mleczarskich w kwietniu 2020 r. było efektem sporych spadków cen masła i mleka w proszku, do czego przyczyniła się zwiększona dostępność eksportowa i rosnące zapasy, przy niższym światowym popycie importowym na te produkty.
 
Na spadek cen wpływ miał także sezonowy wzrost produkcji mleka na półkuli północnej, przy obniżonych obrotach restauracji i ograniczonym zapotrzebowaniu ze strony producentów żywności. W kwietniu 2020 r. umiarkowanie zwiększyły się notowania cen sera, z uwagi na ograniczone dostawy spot z Oceanii, gdzie produkcja ulega sezonowemu spadkowi.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!