| Autor: redakcja1

Sytuacja cenowa przetworów mlecznych

Jak wynika z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) w lipcu 2020 r. zaobserwowano wzrost indeksu FAO, który obliczany jest na podstawie miesięcznych zmian cen wysyłkowych masła, serów, OMP i pełnego mleka w proszku (PMP).

Sytuacja cenowa przetworów mlecznych
W lipcu 2020 r. indeks cen ukształtował się w granicy 101,8 pkt., a więc większej o 3,5% niż w czerwcu 2020 r. i o 0,7% niż w lipcu 2019 r.
 
Podwyższenie wskaźnika cen artykułów mleczarskich w lipcu 2020 r. było efektem zwyżki cen wszystkich monitorowanych produktów mlecznych, głównie wyniku zwiększonego zapotrzebowania importowego ze strony rynku azjatyckiego, zwłaszcza w przypadku dostaw pełnego mleka w proszku. W lipcu br. silny popyt przywozowy, sezonową zniżkę dostaw oraz zwiększający się popyt wewnętrzny w Europie były czynnikami, które oddziaływały prowzrostowo na notowania cen masła i sera na rynku międzynarodowym.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!