Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Unijni producenci mleka niezadowoleni z sytuacji na rynku

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W dniu 23 stycznia 2017 r. protestujący w Brukseli rolnicy rozsypali z ciągników i ładowarek...

W dniu 23 stycznia 2017 r. protestujący w Brukseli rolnicy rozsypali z ciągników i ładowarek setki kilogramów mleka w proszku, które pokryły chodniki i fasady instytucji unijnych. Producenci mleka chcieli w ten sposób wywrzeć presję na UE, by ta efektywniej ich wspierała.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Farmerzy zwracali przez swoją manifestację uwagę na panującą w dalszym ciągu trudną sytuację na rynku nabiału w UE. Utrzymywali, że chcą aby ceny na rynku odzwierciedlały koszty produkcji.
 
Rozsypana "chmura" mleka w proszku miała symbolizować zmagazynowanych 400 tys. ton tego produktu, jakie nabyto od rolników, by ustabilizować rynek. Producenci obawiają się, że opróżnienie magazynów spowoduje teraz pogorszenie ich obecnej sytuacji. Rolnicy są przeciwni wprowadzonemu przez Komisję Europejską programowi interwencyjnego skupu mleka w proszku. W zamian chcieliby stałego instrumentu kryzysowego.
 
W tym samym czasie, w budynku Rady Europejskiej obradowali ministrowie rolnictwa, a kryzys na rynku mleka był jednym z tematów ich rozmów.
 
Z analiz Obserwatorium Rynku Mleka wynika, że jednym z najważniejszych problemów, który przyczynił się do powstania kryzysu na tym rynku, była nadprodukcja. Skup interwencyjny był tylko jednym z mechanizmów, w obrębie którego KE stara się poprawić sytuację. W 2016 roku w życie wszedł wart 500 mln EUR pakiet pomocowy, w ramach którego rolnicy byli zachęcani do ograniczenia produkcji. W zamian za to, że dostarczą mniej mleka, proponowano im rekompensatę finansową.

Czytaj dalej na najstępnej stronie...

1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl