Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Perspektywy wielostronnej umowy w sektorze produkcji ekologicznej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Komisja Europejska uruchomiła ideę umowy wielostronnej pomiędzy wiodącymi, pozaunijnymi...

Komisja Europejska uruchomiła ideę umowy wielostronnej pomiędzy wiodącymi, pozaunijnymi rynkami produkcji ekologicznej w nowym „Planie Działania”, co towarzyszyłoby strategii legislacyjnej ogłoszonej 24 marca 2014 roku – zauważa FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z tym, prognozuje się zbieżność procedur regulacyjnych i standardów produkcji, która ma być osiągnięta pomiędzy UE, a wiodącymi rynkami produkcji ekologicznej i powinna doprowadzić do zbliżenia w kwestiach doradztwa i systemu kontroli.
 
Działania te mają za zadanie ułatwić i zorientować na eksport unijną produkcję ekologiczną. Ten składający się z 12 stron dokument opublikowany 24 marca tego roku zawiera szereg działań Komisji, które mają na celu wspieranie wzrostu sektora ekologicznego, zadowolenia konsumentów oraz intensyfikacji badań w dziedzinach prowadzących do innowacji, w tym również wznowienie badań nad produkcją roślin wysokobiałkowych, zapewnieniem podaży nasion ekologicznych oraz hodowlą.
 
Autorzy planu działania uważają, że jest pole do poprawy koordynacji funduszy badań w sektorze w perspektywie 2020 roku z potencjalnym zaangażowaniem branży poprzez Europejskie Partnerstwo dla Innowacji dla Produktywności w Rolnictwie i Zrównoważenia – EIP. Przegląd postępów nowego „Planu działania” ma być przeprowadzony w 2020 roku.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl