| Autor: mikolaj

Ceny nasion oleistych na światowych giełdach

Jak podaje Sparks, na giełdzie w Chicago odnotowano spadki cen soi, na co w znacznej mierze wpłynęła poprawa warunków pogodowych w regionach jej uprawy w Argentynie i spodziewane rekordowe zbiory soi w Argentynie i Brazylii wiosną br.

Ceny nasion oleistych na światowych giełdach
Jak infnormuje Bank BGŻ w 327 numerze Agro Tygodnia w ostatni piątek 24.01, cena soi na giełdzie w Chicago w kontrakcie najbliższym (marzec 2014) wyniosła 472,01 USD/t i była o 2,4% niższa niż przed tygodniem.

Z kolei, cena soi z terminem realizacji w maju 2014 roku spadła o 2,1% do poziomu 466,64 USD/t.

Śledź notowania oleistych na Gospodarz.pl

Osłabienie cen soi za oceanem wpłynęło na spadek cen rzepaku na giełdzie MATIF. Ponadto, jak zaznacza Sparks, unijne olejarnie są obecnie dość dobrze zaopatrzone w surowiec, co przy znacznej lokalnej podaży nasion (którą wkrótce zasili także importowana australijska canola) wywiera presje˛ na ceny rzepaku na unijnym rynku. W piątek 24.01, cena rzepaku w kontrakcie najbliższym (luty 2014) wyniosła 358,00 EUR/t i była o 0,7% niższa niż przed tygodniem, podczas gdy cena rzepaku w kontrakcie majowym 2014 wyniosła 356,25 EUR/t i była o 0,1% wyższa w stosunku do ceny sprzed tygodnia.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!